Je mi jasný, že většina lidí, kteří chodí na tenhle blog NEVÍ, kdo je to Vladimír Just. Já to ale vím a proto jsem si ho odchytnul na Mezinárodním Festivalu Dokumentárních Filmů v Jihlavě, kde jsem si od něj nechal podepsat jeho knihu  „Slovník floskulí 2“ a navěky se s ním zvěčnil levným digitálním fotoaparátem značky Nikon.

O Vladimíru Justovi jsem se už zmiňoval, především v souvislosti s nejlepším pořadem na Českém Rozhlasu 6 – Kritický klub Jana Rejžka. Ale pro jistotu: Vladimír Just, divadelní a mediální kritik, teatrolog a VŠ pedagog, šéfredaktor Divadelní revue, člen PEN-klubu a Teatrologické společnosti, laureát Ceny F.X..Šaldy za uměleckou kritiku, autor 15 knižních publikací (z blogu na aktuálně.cz)  To bylo radosti, když mi kladně odpověděl na email, zda bych ho tady někde mohl potkat a nechat si podepsat knížku a ještě přihodil telefon. Celý den před setkáním, jsem si tajemně šeptal ty úžasný otázky, kterýma ho oblažím, ale jakmile jsem stál naproti tváří v tvář, dokázal jsem jenom zamumlat „podpis, mistře“ (chápej, „podpis, pane Juste?“) a následně tam stát jako prkno z plotu babičky Boženy Němcový. Následovalo foto, pár slov, na které jsem nebyl schopnej normálně odpovědět a hotovo. Přesně tak, jak jsem si to nepředstavoval. Ale co už! Fotku mám, podpis mám a Vladimír Just je prostě skvělej týpek, jestli se to tak dá říct o Doc.PhDr. CSc. 🙂 Hrome, tolik jsem toho chtěl říct a prd… Tak snad někdy příště!

Slovník Floskulí  2 – originál s věnováním „pro milovníka kvalitních knih Ivana Straku“: 1. Lenka Straková
  13:52 - 31. Říj , 2009           

  Tak to je moc hezká fotka, p.Just vypadá úžasně sexy, zrovinka jako ty!!Hele, myslím, že budeš mít ještě příležitost se se svými otázkami poprat. Je paráda, že ti dal telefon, to hvězdy jeho formátu nedělají. Já jsem zase dostala pusu od Honzy Neckáře, to mě taky vzalo, ale my už se spolu trochu známe.. Inu, je třeba jít dál..

 2. xxENDxx
  12:32 - 1. Lis , 2009           

  treba se ajvn taky jednou dopracuje az k puse 😛

 3. Leo Kramár
  11:53 - 17. Úno , 2010           

  Pane Strako, rád bych se dostal do styku s Vladimírem Justem. Muzete mi dát jeho mejlovou adresu?

  S pozdravy

  Leo Kramár
  Svédsko

 4. Ajvngou
  14:20 - 17. Úno , 2010           

Warning: Undefined variable $user_ID in /data/web/virtuals/42073/virtual/www/wp-content/themes/dum-dum-ajvngou/comments.php on line 72