Tak jsem zase byl po 100 letech v kině. Kóča byla namlsaná upoutávkama na nového Harryho Pottera a prince dvojí krve, takže proč ne? Velké plátno, kvalitní zvuk, inu, proč nevyrazit do našeho jihlavského multikina. Rezervace lístků bez problémů a za 278,- byly doma. Vynechám filmu samotný, protože v kině CINESTAR se mi stalo trochu něco jiného, na co bych chtěl upozornit, než je hodnocení filmu. Chci mluvit o KVALITĚ obrazu, o tom, že tu celou dobu jsem dvě a půl hodiny koukal na nepříliš zaostřený obraz, který dokonce i měnil v určitých případech barevný odstín!

Čert vem i tu desetiminutovou přestávku, co tam je asi kvůli malým dětem a mě teda akorát opruzuje, ale ten OBRAZ! Nejdřív se mi zdálo, že chyba je u mně, jenže jakýkoliv záběr s menším objektem v dálce zabíraný jako ten hlavní, byla prostě šmouha. Rozmazaná neurčitá věc. Například Brumbál jede s Harrym v loďce, ale já jsem viděl pouze jakousi dvojitý obrys loďky s postavami nebo bylo to těsně před přestávkou – přijíždějící vlak  ve sněhu směrem k divákovi zabíraný z velké dálky – rozmazaná hrůza. V detailu na celém plátně ten rozdíl nebyl moc vidět, takže aspoň to se dalo.

Změnu barvy postřehla i Kóča. Film je v některých pasážích natočen přes šedomodré filtry, takže mraky v pozadí jsou opravdu „zlověstné“. Jenže najednou vidíte, jak se změní na nažloutlé a zpátky a tak několikrát dokola (ke konci filmu).

Možná se ptáte, proč jsi to nešel někomu říct? Nejdřív jsem si nebyl jistý a potom jsem si říkal, že to stejně za chvilinku skončí a zrovna mně dost zajímalo co se tam bude dít. Nicméně napsal jsem hned po filmu email do Cinestar (obsahuje spoiler):

Zdravím,
tak jsme se právě vrátili z kina z filmu Harry Potter a princ dvojí krve (Pátek, 19.15, Sál 2, Jihlava) a musím vám
pěkně z čerstva napsat, co mě na filmu vysloveně zaujalo. To, že chudáka Brumbála na konci filmu strčí do černýho pytle mně moc nevzalo, ale to, že celou dobu jsem za 278,- (2x lístek) musel s přítelkyní sledovat rozmazaný obraz, který jakoby vypadl z definice TELECINE (http://hiphopforum.sk/popis-kvality-video-rip-t5006.html), mě opravdu trápilo. Nevím co dělá promítač v kabině, ale příště mu tu placatku vezměte rovnou.

P.S. Auto neukradnu, kabelku neukradnu, ale s tím filmem se příště rozmyslím.

S pozdravem nevšedního zážitku
Ivan Straka

Kdo nechápe moje P.S. tak ať klikne na tento odkaz – tohle video se promítá před každým filmem a je i na DVDčkách. Dovětek k mému emailu, poslaný minutu po původním:

Ještě jsem zapomněl napsat, že vám na plátně pěkně hrají barvy. Scéna s Brumbálem a Potterem ke konci, kdy je film velmi temný, skoro černobílý, ale v provedení promítačky, se pozadí mění střídavě na lehce nažloutlou a světle modrou. To určitě nebyl záměr tvůrců...

Ještě jednou nespokojený zákazník Ivan Straka.

Odpověď na sebe nedalo dlouho čekat:

Vážený pane Strako,

V návaznosti na Vaší stížnost si Vám dovolujeme oznámit, že je zřejmě částečně oprávněná. Kvalita obrazu je ovlivněna zpracováním v laboratořích a my výsledný produkt pouze filmovou technikou převádíme na plátno. I nám samotným se zpracování této kopie také 100% nelíbilo, ale bohužel.
Můžeme Vás ujistit, že naše kino je vybaveno špičkovou promítací technikou včetně optiky ISCO a samotné projekci je věnována patřičná pozornost. Kvalita práce promítačů je průběžně kontrolována a do dnešní doby jsme neměli na kvalitu projekce jedinou připomínku. Co se placatky týče,alkohol na našich pracovištích je striktně zakázán!
Za zhoršenou kvalitu filmové kopie se Vám ještě jednou omlouváme a věříme, že na naše kino nezanevřete a budete nadále v našem kině spokojen a nerušeně si užívat filmových zážitků.

S pozdravem
Eva Šišková
DM CineStar Jihlava
tel.: 737 227 753
siskova@cinestar.cz

Tak vida… koukal jsem na „částečně“ špatný obraz, ale vlastně nikdo jiný si stejně nestěžoval, tak co… Tady máš jednou větou omluvu a měj se, borečku. Očekával jsem přeci jenom větší kompenzaci, jaká je v normální společnosti už normální… třeba vrácení části peněz, volňásky na jiné představení apod…  Zdar a sílu, do Cinestar už ani omylem. 1. Jeff
  14:30 - 20. Čvc , 2009           

  Jsem si myslel, že Kóča je tvá žena a ne přítelkyně! Nebo jsi tam byl s nějakou jinou Kóčou??!

 2. RUSEG
  17:07 - 21. Čvc , 2009           

  tak to je solidní nářez 🙂

 3. J.R.
  21:25 - 21. Čvc , 2009           

  Přiznáváme, že kvalita nebyla 100% ale částku za vstupné požadujeme uhradit v plném rozsahu. 🙂

 4. Dai*
  21:19 - 23. Čvc , 2009           

  plat a nedrzkuj 🙂
  -nabuduce tu kabelku nechaj tam a ten film si…

 5. kaja
  20:36 - 27. Čvc , 2009           

  ďakujem ti za tie linky. ešte stále som to nenašla, takže si mi pomohla. ešte raz veľká vďaka 😀

 6. Lenka Straková
  15:13 - 29. Čvc , 2009           

  Chudinko moje, že jsi raději nezůstal u televize! Jinak dobrý, odpověď tohoto typu se dala očekávat. Snad jen u nás platí, že za zmetky se platí.Jó kdysi, to bylo kino… No s tou přítelkyní by mě to teda taky zajímalo…

 7. Jeff
  21:36 - 13. Srp , 2009           

  Byli jsme tam s Míšou v pondělí – kopie je pořád stejně špatná, přestávka taky a film jako takový stojí za … . Chtěl jsem se stěžovat na kvalitu filmu (stížnosti mi jdou), ale Míša mi to zarazila…

  J.

 8. Ajvngou
  6:24 - 14. Srp , 2009           

  to si děláš… aspoň email ne tam hned pošli. By mě zajímalo co ti zase řeknou.

 9. Sborez
  16:30 - 23. Srp , 2009           

  Zdarec pane, tak jsme s Jarkou vyrazili taky, rozmazání zmizlo, ale barevné přechody na konci filmu jsou tam furt. Ale vypadalo to jako by se rychle střídalo slunce a mraky na scéně. Těžko říct. Já to moc nevnímal, páč jsem byl zažranej, ale bylo to tam. Čus. Pokecáme u 29. myslivce. Zdraví B z DC. Čus.

 10. Sborez
  19:56 - 23. Srp , 2009           

  Teda 29. u myslivce 🙂

 11. JaR
  9:42 - 24. Zář , 2009           

  Pokud si stěžujete na kvalitu projekce v multikině nebo v jakémkoliv jiném kině a dožadujete se hrdinky vrácení třeba i části vstupného, bylo by velmi vhodné toto učinit přímo na místě. Kopie tohoto filmu byla navíc opravdu špatně vyrobená a multikino ani promítač toto neovlivní. Může udělat, co je v jeho silách, ale nikdy nemůže zlepšit obraz, který je špatně na pozitivu, který se promítá.


Warning: Undefined variable $user_ID in /data/web/virtuals/42073/virtual/www/wp-content/themes/dum-dum-ajvngou/comments.php on line 72