Přečtěte si pohádkový příběh mé matky a jejího cestování do Turecka ZADARMO! I když se to stane spíše vaším prarodičům, možná i vy si vychutnáte nádhernou sadu hrnců za POUHÝCH pár desítek tisíc korun spolu s vysavačem, který dokáže vysát třeba i bláto z kanálů. No neberte to! Když je to vlastně všechno ZADARMO! A to není všechno! K tomu dostanete právě onen zájezd do TURECKA!! Jak jinak – Z A D A R M O! Co proto musíte udělat? Vyplňte geniální křížovku od Beck Reisen a tento sen se stane skutečností! *poznámka pod čarou: takhle hezky ZADARMO vás už nikdo nikdy neokrade. Mámo, spusť to:

KDYŽ DO TURECKA…

Tak vám něco povím, lidi. Jsem roky vášnivou luštitelkou křížovek neb roky jiné vášně téměř nemám. Jak úspěšně luštím ta prapodivná slova, tak úspěšně nic za ten předlouhý čas nevyhrávám. Po sečtení nákladů na SMS, známky na korespondeční lístky a obálky na odeslání výsledků, bych se mohla projíždět ulicemi Turecka vlastním vozem a z okna cvrnkat přebytečné padesátikoruny. Jak se ale říká, i na vola jednou dojde a EJHLE! Malá nevinná křížovka (vyluštění do 1 minuty) mi zcela změnila život.

malá nevinná křížovka tentokrát na Egypt – hádejte co vyjde v tajence? 😀

Přišel mi totiž úhledný, barevně vyladěný, na kvalitním papíře tistěný dopis: VYHRÁLA JSTE ZÁJEZD DO TURECKA PRO DVĚ OSOBY – a to prosím, zcela ZDARMA!!! –

Slza dojetí nad takovým štěstím mi skápla po tváři a hned jsem poslala email do té seriózní a přející cestovní kanceláře Beck Reisen, zda nejde o nějaký reklamní trik či něco podobného. Paní mi hned další den odepsala, že je vše v pořádku, ale cenu si musím vyzvednout osobně na jakékoliv prezentační akci, jinak moje výhra propadá ve prospěch dalších výherců (kolik nás asi vyhrálo?).

„Dalších výherců“ byly 2 plné autobusy, které nás zcela ZDARMA odvezly na zmíněné předání cen don neznáma, tedy do 20km od Jihlavy vzdálené vesničky s útulným panelovým kulturním domem, kterým se podle všeho architekt pomstil národnímu výboru, s výčepem 4 metry čtvereční. Pípu ale měli. Již v autobusu jsem se radostně rozhlížela po spolucestujících, protože jsem konečně někde byla nejmladší. Je mi 55 let.

Po příjezdu na náves jsme se začali všichni tlačit ven, aby nám snad někdo výhru a slibované dárky nevyfoukl. Řidič, 2x mladší než já, ovšem nezaváhal a uklidnil nás povelem:“Seďte na prdeli a čekejte!“ (nekecám). To mě rozčílilo natolik, že jsem se zvedla a povzbudila i ostatní pokynem k výstupu, což někteří skutečně udělali.

Čekání na předváděcí akci v zemi nikoho jsme si krátili prohlídkou sálu KD, kde byly vzorně vyrovnány tři řady stolků. Chyběla už jenom tombola a na pódiu nápis: „SE SOVĚTSKÝM SVAZEM…“. Moji spolucestující se snažili zaujmout nejlepší místa vpředu, protože jak mi radili: ¨tady je to, pani, nejrychlejší, když se závodí o dárky…“. Nechápala jsem.

Po téměř dvouhodinovém čekání začala ta obrovská show. Východy ze sálu zatarasili dva z účinkujících stolkama s láhvemi laciného červeného vína (úvodní přípitek), takže zbyl pouze hlavní vchod. Prví větou vedoucího reprezentanta jsme byli ihned varováni, abychom neunikali ze sálu, že vše bude sledováno a při předávání dárku náležitě vyhodnocena naše aktivita a spolupráce. Předváděcí akce jsem čekala, ale takovou masáž co přišla, by záviděli i v Thajsku. Panejo! Vysavač vysává a považte, lze ho i vymýt! Čistící prostředky na cokoli, jejichž jedinou lahvinkou natřete klidně i km2, nádobí co vaří samo, žehlička, jejíž korkové držadlo je objevem století. Zlatým hřebem bylo nádobí za 80.000,-.

Po vyčerpávající přednášce, přerušené pouze obědem ze zdrojů některé vesnické domácnosti (kupka bramborového salátu + řízek ve tvaru mexického dolaru za 65,-), nastalo rozdávání dárků podle rozdaných čísel. Šlo prý o mimořádné losování u příležitosti významného výročí firmy a jako poděkování klientům. První vylosovaný získává 30.000,-, druhý 20.000.- atd… Peníze ovšem získává ten NEJRYCHLEJŠÍ!! Konečně jsem pochopila, proč ten zájem o přední posty. Já, chudák, jsem ale seděla úpně nejdál. První losování mě však zarazilo o pár centimetrů hlouběji do dřevěné židle – MOJE ČÍSLO VYHRÁVÁ! No teda! Na podium jsem šla volným krokem, zatímco kolem mě se tvořili vzduchové víry od dalších vylosovaných. Ihned jsme byli izolováni do přilehlého výčepu, kde nás rozsadili do přilehlých koutů.

Proti mně zasedl mladý delegát s podnikatelským kufříkem (tam jsou asi ty moje dukáty) se šťastným výrazem v tváři mi blahopřál. V tuto chvíli jsem zaváhala a v duchu se pokárala, jak jsem mohla být tak nevěřící. Delegát vytáhl z kufříku nějaké papíry a sdělil mi, že jde samosebou o reklamní peníze, které mi ovšem umožní získat tu bombovou sadu nádobí za pouhých pár korun a které je po odzkoušení samozřejmě možné vrátit.  Když jsem rezolutně odmítla, přihodil vysavač za 100.000,- a následně zkusil přitlačit i žehličkou s korkovým držadlem – to vše za pouhých 30.000,- na splátky.

Zcela jasně jsem mu sdělila, že vážně nemám zájem, a že mě nepřemluví. Přivolal na pomoc hlavního moderátora, který po dvou uhlazených větách boj vzdal, znechuceně mávl rukou a já přestala existovat. Vyšla jsem z výčepu. Za dveřmi prosila jedna stará paní jendoho z mládežníků a zrušení smlouvy, protože to prý nemůže splácet. Chlapec byl neoblomný. Na předávání zájezdů do Turecka jsem již nečekala a dobře jsem udělala nebot jak jsem se dozvěděla, ZDARMA na těchto zájezdech je jenom účast.

Moji spoluobčané si však říct nedali a po „předávání výher“ se nahrnuli zpět do sálu se starostlivým povzdechem, že pokud se BECK MAFIA GANGU nepodaří dostat hodně smluv, budou se chlapci zlobit. Kéž by se to tak stalo. Opustila jsem samotná kulturní dům, zastavila si prvního zemědělce s trakařem, který mi prozradil odjezd nejbližšího autobusu a já se vrátila domů ke své staré žehličce a starým hrncům. Jen mě trápí jedna věc: kdypak narazím an tak jednoduchou křížovku?

————————————————————————————–

Ajvngou: To čím prošla moje matka je ještě v klidu. Na internetu se povalují přímo hororové komentáře ať třeba přímo k zájezdům do Turecka (všechno OK, dojedete, ale i tam na vás vybalí podobnou AKCI! + další triky jak vás obrat) nebo na jednodenní výlety (6 hodin předváděčka + hodinu výlet, protože většinou už nemáte sílu). Podívejte se třeba sem http://www.spotrebitele.info a pokud si snad koupíte zájezd, nebojte se napsat nějaký pěkný pozitivní dopis přímo Beckovi http://www.beckreisen.cz/napsali.htm

Přihazuju ještě leták, který došel matce jako „věrné zákaznici“ přímo do schránky… Pojedete někdy? (vždy v týdnu ráno, kdy normální pracující asi nevyjede). Klikněte pro zvětšení. 1. Ládínek
  8:07 - 23. Lis , 2009           

  hustý! V čem teď budou vařit když si nekoupila hrnec? 🙂
  V dopisech na stránce beck mě zaráží že většina z těch co jsem rozklikl začíná slovem Vážení, To jim velmi přidává na věrohodnosti 🙂
  99% lidí tyto letáky hází do koše, to jedno procento co to neudělá jsou důchodci které to vážně baví! No a koukám přibývá lidí co se do toho dostanou omylem. Je to asi tím že jsou prodejci vychytralejší a vychytralejší….

 2. uramama
  21:57 - 28. Lis , 2009           

  Já jsem chtěla, aby synek vyrazil do obřího akveria s Beckem jako skrytá kamera a pokud by takový výlet pojak takhle novinářsky, myslím, že by se dost pobavil. Faktem ale je, že jak vidno by to byla ztráta času..jedinou šancí je-jak správně výše napsáno- hodit ten papír do koše a hrnce si koupit v PRIORU.


Warning: Undefined variable $user_ID in /data/web/virtuals/42073/virtual/www/wp-content/themes/dum-dum-ajvngou/comments.php on line 72