Nechci vás tady nudit povídáním o všech zážitcích z mé dovolené, ale už cestou domů jsem myslel na dva postřehy. Jde hlavně o parkování v zoologické zahradě Dvůr Králové a setkání s legendární (nicméně poněkud podceňovanou) stavebnicí MERKUR. Jinak jsem letošní dovolenou strávil s Kóčou a dalším párem v jedné chatě nedaleko Trutnova s bazénem, který jsme díky počasí využili opravdu skromně. Co naplat, bambulovi a počasí neporučíš. Alespoň jsme čas využili na časté výlety do okolí. V ZOO Dvůr Králové bylo všechno OK, ale rád bych všechny, kteří se tam chystají jako já autem a poprvé, upozornil na místní PARKOVIŠTĚ.

Celou cestu po městě je značení velmi dobré, včetně neustále se opakujících cedulí „PARKING FREE“ nebo „PARKOVÁNÍ ZDARMA“. Myšleno samozřejmě u ZOO.

Jenže asi tak 300m před cílem se objeví obrovské žluté šipky navádějící vás na „PARKING CENTRUM“. Jakožto neznalý cizinec přijíždějíc do města na bílém oři Peugeot 306 netuším, že se jedná o jiné parkoviště a vjíždím do placeného prostoru za 75,- na den. No co, no… asi to mají blbě napsaný nebo co. Ta žirafa na ceduli přece jasně znamená, že jde o ZOO.

Vystoupíme z auta a zjišťujeme, že ZOO je podle cedulí dalších 300m pěkně do kopečka a za tím kopečkem… velké parkoviště ZDARMA. Na toho vykuka, co vymyslel předchozí „šikovný marketingový tah“ s parkovištěm, bych nejraději v tu chvíli vymyslel nějaký nový mučící přístroj. Takže pro všechny, kteří pojedete do Dvora – NEVŠÍMEJTE SI ŽLUTÝCH CEDULÍ nabízejících parkování a raději si dojeďte pěkně až před pokladnu samotné ZOO a zadarmo.

Pamatujete na stavebnici MERKUR? V Polici nad Metují mají muzeum! A není to jenom suché nudné muzeum, protože si zde sami můžete cokoli sestavit a pohrát si s touhle variací na LEGO, ale se šroubkama a matičkama. I my jsme se vrhli na stavvbu helikoptéry. Bohužel jsem nenašel všechny díly tak jak bylo v návodu, ale i tak se nám s Kóčou povedlo za hodinku postavit tenhle supr čupr vrtulník. To už jsem měl ale prstíky trochu zkroucené – ani David Rath na mém tričku se moc netvářil, takže jsme to zabalili a já se šel podívat na další atrakci muzea…

Ta atrakce byla neuvěřitelně obrovská „maketa“ Ocelového města (Jules Verne). Na fotce to není vidět, ale mezi vším tím, se prohání i dva nebo tři vláčky (z merkuru, jak jinak).

Co mě ale zaujalo úplně nejvíc, je ČOČKOSTROJ Otty Wichterleho, našeho největšího koumáka, co na týhle mašince odlil první pořádné gelové kontaktní čočky. Zajímavé na tom především je, že si i ten strojek postavil sám. Moc hezký:

To je tak nějak všechno, byli jsme i u Babičky Boženy Němcové, takže teď vím, kde spala Barunka a kde paní kněžna. P.S. parking tam mají za 35,-
Warning: Undefined variable $user_ID in /data/web/virtuals/42073/virtual/www/wp-content/themes/dum-dum-ajvngou/comments.php on line 72