Seriálů jsou mraky, ale jenom o některých z nich můžu s upřímností říct… Je to fakt dobrý. Namátkou… Prison Break, Heroes, Lost, Dexter, 30rock atd atd. Do týhle sorty patří i vcelku neznámý „The Shield“.  O něm většina z vás nemá ani páru a to je škoda! Tenhle kriminální kousek z jedné Los Angelské policejní stanice vás ze začátku jen tak lehce chytne drápkem a potom jak už to tak bývá, vám stáhne kalhoty, naplácá vám na holou, vy stejně stojíte dál a koukáte na to s otevřenou pusou. No kdo by nechtěl!? Tahle parta špinavejch poldů vám ukáže, jak to chodí v Los Angeles. A bude se vám to líbit.

 

Sledovat osudy všech těch lidí a především hlavní postavy detektiva Mackeyho mě ze začátku úplně moc neoslovilo, zvlášť protože  je to pěknej hajzl. Ze začátku se vám může zdát, že to je nějaká obyčejná kriminálka. Není tomu tak.  To, čím tenhle seriál vybočuje je jednoznačně syrovost, skvělý příběh i brutalita. Něco, co se rozhodně v jiných seriálech nestává (pro znalce 3.série a kapitán Aceveda nebo rovnou 1.díl 1.série na konci). Detektiv Vic Mackey (jinak Michael Chicklis – mohli jste ho vidět například v Oku Dravce nebo Fantastické čtyřce jako Kameňáka) se po pár sezónách změní v někoho, komu držíte palce jako o život a fandíte mu.

Vlastně každá postava na obrazovce je něčím zajímavá, výjimečná. Od kapitána Acevedy po Mackyho partu… Všichni jsou dokonale scenáristicky vypracovaní a navíc se postupem času opravdu vyvíjeli, stejně jako můj vztah k nim. Žádné epizodky jedoucí podle stejné šablony zde neexistují.

Je to právě super scénář, který vás nutí pouštět si jeden díl za druhým a hltat tohle dílko. Neskutečné zvraty, napětí a přitom mě ani jednou nenapadlo, že by to bylo třeba až příliš přitažené za uši. Děj jede jako po másle. Nakonec začnete fandit i Mackeymu. Je to postivej nářez, tady se žádnej německej gay Doktor z Hor nechytá. Borci ze Shieldu se prostě „neserou“ a TAK TO MÁ BÝT!

Edit: Seriál se konečně začal vysílat i na Nově pod názvem Policejní odznak.

Ostatně hodnocení 86% na CSFD mluví samo za sebe. Sérií je celkem 7 (seriál startoval v roce 2002), takže máte jistotu výborné zábavy na dlouhý čas. 1. totalgej
  19:45 - 29. Led , 2011           

  super seriál, díky za doporučení

 2. Rimmer
  12:08 - 22. Bře , 2012           

  The Shield – souhlasím se vším, co píšeš.
  Já osobně tedy Shield považuji za nejlepší seriál vůbec (na který jsem měl tu čest se dívat) vývoj příběhu, postav a styl kamery je proste vynikající a od 5té série, opravdu dějově šokující. Doporučuji se podívat. (já sám jsem shlédl seriál za tři týdny, protože mě absolutně vtáhl do skvělého děje).

  Doporučuji!

 3. PepanVrban
  19:10 - 11. Čvn , 2012           

  Na toto doporučení jsem na to mrknul a už od prvních dílů mě seriál absolutně natchnul. Děj skvělej a já jako milovník seriálů musím říct špica.

 4. shadow.master
  10:34 - 1. Čvc , 2013           

  kto miluje The Shield tak by si mal jednodznačne pozrieť The Wire a mala by to byť „povinná jazda“ 🙂
  The Wire je Shieldu dosť podobný ale zároveň taktiež jedinečný seriál. Vrelo odporúčam!

 5. Ajvngou
  16:44 - 1. Čvc , 2013           

  Ani to jsem neopomenul: http://www.ajvngou.cz/the-wire/


Warning: Undefined variable $user_ID in /data/web/virtuals/42073/virtual/www/wp-content/themes/dum-dum-ajvngou/comments.php on line 72