Homeland (čeký název Ve jménu vlasti) už je nějakou tu dobu venku a je už ukončen. Má tři série a Česká televize stačila odvysílat první řadu, která získala šest ocenění Emmy za nejlepší dramatický seriál. Myslím, že zaslouženě, nicméně nějaké ty mouchy má. V Iráku objeví amerického vojáka Nicholase Brodyho, který byl celých osm let v iráckém zajetí. Do Ameriky se vrací jako hrdina, ale agentka CIA Carrie Mathisonová si to nemyslí. Má naopak podezření, že Brody zradil, přešel na stranu nepřítele, a domů přijel jako člen teroristické buňky, která plánuje něco velkého.

Rozhodně jde dobrý námět a je to dobře natočené. Do poslední chvíle první sérky nevíte, zda je Brody opravdu terorista. Je vidět jenom spousta drobných vodítek, a když už to vypadá, že je to jasné, nastane zvrat a člověk je zase v nejistotě. Tady to šlape, jak má. To je super.

Bohužel to začne drhnout pokaždé, kdy se na scéně objevuje Brodyho rodina a děj se začne točit kolem problémů s tím, co obnáší návrat po osmi letech, když si vaše žena začala s vaším nejlepším kámošem. Celá jeho rodina je největší brzdou jinak skvělé podívané. Dost často jsem si přál, aby Brodymu prdly nervy a vytáhl samopal a všechno to pořešil. V téhle dějové lince se skrývá všechno, co nemám rád. Otravný synek, smutně koukající za tatínkem, frackovitá dcera s jejíma pubertálníma problémama a manželka, která neustále otravuje hlavního hrdinu otázkama.

Nebýt tohodle nebo aspoň nebýt to tak otravné, seriál by byl na 100 %. Takhle je to na solidních 70 %.

Na konci první řady jsem si přál úplně jiný konec, protože to by byla pecka na 110 %, ale už se počítalo s pokračováním, takže to úplně nedopadlo, nicméně to pěkně zadělalo na druhou řadu. Ta není špatná, ale prostor zase zabírá otravná rodina. Ovšem třetí řada je jednoduše bomba… Dcera, synek i manželka po dvou dílech ÚPLNĚ zmizí a nastoupí nefalšovaná špiónská jízda, kdy proti sobě stojí CIA a „ti druzí“. Což bylo i předtím, ale tentokrát jde o čistou esenci různých překvapení, podrazů a zvratů. Přežijte rodinné drama a Homeland se vám bude líbit.

P.S. Seriál má nejškaredější znělku, co jsem viděl (a navíc dlouhou).  1. bozacek
    14:44 - 3. Dub , 2014           

Warning: Undefined variable $user_ID in /data/web/virtuals/42073/virtual/www/wp-content/themes/dum-dum-ajvngou/comments.php on line 72