U.S. Marshal Rayland Givens tasí zbraň tak rychle, že po něm už pár mrtvých těl zůstalo a to poslední tělo gangstera Tommy bylo příslovečnou kapkou, která ho přeložila zpátky domů, do balíkova jménem Harlen v Texasu. Ryland Givens je čistým ztvárněním slavné věty: „A se mnou přijde zákon…“. Nevolá kámošům do laborky, nehledá DNA na místě činu a když jde do tuhého, promlouvají zbraně. Dramatický seriál Justified stanice FX (Sons of Anarchy, The Shield a další bomby) je hodně povedený kousek s hrdinou, který svým vysokým podpadkem zlehka zašlápne charizma nejednoho Mentalisty. 

Trailer vypadal hodně slibně (doporučuji i první teaser dole – ten je vážně stylový) a já se těšil na další kousek ve stylu Sons of Anarchy. Bohužel po pár dílech nadšení trochu opadlo, protože jsem čekal souvislý příběh a ne epizody. Ty nejsou špatné, ale přeci jenom jsem čekal něco ucelenějšího.

Naštěstí se to v polovině zlomí a posledních pár dílů je radost sledovat. Rayland neřeší jenom náhodné případy a to, co jsme viděli v úvodních, dostává nový rozměr a celkově to začíná všechno zapadat do sebe.

Atmosféra je dokonalá. Především hlavní hrdina je někdo, koho chcete neustále vidět na obrazovce. Kdo by to byl řekl, že je to ten chlápek z Hitmana, kde jsem si akorát říkal, co je to za plešatého saláta. Jakmile se objeví, hned víte, že problémová situace okolo něj se začne rychle řešit (samozřejmě v jeho prospěch). Scény, kdy tasí zbraň, někdy evokují klasický western s Clintem Eastwoodem. Atmosféra je hutná, o tom není pochyb.

Fanoušky Shieldu potěší Walton Goggins (je v promo videu) v roli záporáka Boyda. O něm jediném se dá říct, že zdatně sekunduje hlavní postavě.

Nečekejte žádné kamerové finesy, jak předvádí promo teaser. Jedná se o solidní drama s krimi zápletkama a hrdinou, který sice vypadá jako  fanoušek Old Shatterhanda, ale jinak má velmi přesvědčivé metody vyšetřování.

P.S. Titulky na titulky.com jsou kvalitní (překladatelka Miki226), tak neváhejte.

Trailer s českými titulky: 1. Sborez
  13:41 - 11. Říj , 2010           

  Zdarec, tobě ještě nepřišla ta knížka? Máš tady spoustu zajímavých slovních obratů. A nejlepší je fanoušci Olda Shatterhanda 🙂 Old, bez Olda, s Oldem, oslovuji volám Oldo!! 🙂

 2. lamaRTIN
  21:44 - 11. Říj , 2010           

  Jako fans Shieldu mám vypěstovanou neskutečnou alergii na jedovatou zmiji (říkám mu osobně jinak ale zachovám rámec slušnosti)jménem Shane a doufám že v každém filmu ten podrazák zhyne krutokrutoucí smrtí. 🙂

 3. Ajvngou
  22:56 - 11. Říj , 2010           

  Opravil jsem to trochu jinak, pane Sborez.

 4. Sborez
  23:40 - 11. Říj , 2010           

  JJ, pane Ajvngou, tak je to správně 🙂


Warning: Undefined variable $user_ID in /data/web/virtuals/42073/virtual/www/wp-content/themes/dum-dum-ajvngou/comments.php on line 72