Patrick „Hříšňák“ Swayze v hlavní roli kriminálního dramatu o drsném zvláštním agentovi FBI Charlesu Bakerovi, který si nebere servítky a neváhá porušit zákon. Jde po něm i inspekce z Vnitřního oddělení. Společně se svým novým mladým parťákem řeší kriminální případy, většinou v utajení. Co se dočtete všude je, že to byla Swayzeho poslední role než zemřel na rakovinu slinivky, jak exceloval apod. Pravda, jediná věc co se mi líbila byl opravdu jenom agent Baker, ale ten sám celý seriál neutáhl, protože bojovat proti dementnímu scénáři, střihačovi a režisérovi nejde.

Je to epizodní seriál, ale i tak dostanete před každým dílem dávku „viděli jste minule…“, což je navíc sestříháno tak blbě, že je ÚPLNĚ JEDNO jestli to uvidíte nebo ne! Jsou to jenom nesouvisející kousky děje, které vám nic neřeknou. Jako kdybyste koukali na doktora House a pokaždé by se v sestřihu „viděli jste minule…“ ukázalo, jaký je House pes na lidi bez souvislosti s následujím dílem.

Pilot vypadal celkem nadějně. Zhruba od páté epizody to ale jede šupem do pekel.

Na začátku dílu byste se měli dozvědět, co se bude dít a proč je potřeba onen případ vyšetřit. Moje hlava se s tím ne vždy dokázala popasovat. U některých dílů jsem si to musel pustit dvakrát, protože jsem nedokázal pochopit o co jde. Snaha scenáristy o dějový zvrat, který má s váma zatočit jako ve Vašek Vydra ve Stardance, většinou probíhá tak, že lidi prostě otočí o 180 stupňů a je úplně jedno, co říkali předtím, jak se chovali nebo jakou mají motivaci. Vždy jsem musel usilovně přemýšlet, proč někdo udělal to, co udělal.

Třeba když účetní mafiánů zradí své chlebodárce jenom proto, že ho Baker vyfotí s prostitutkou (účetní má přece rodinu!), ale neřeší, že musí do ochrany svědků (s rodinou) někam daleko pryč. Co je lepší? Zůstat naživu s jednou aférkou, kompletně změnit život nebo se nechat zabít? Zapomněl jsem se zmínit, že účetní i hlavní mafián jsou kamarádi od dětství.

Ovšem pátý díl, to je klenot. Obchodník, který má cenné údaje o svých klientech a je pod ochranou FBI, se s ní dohodne, že prozradí úplně všechno jenom za to, když ho nechají zahrát si na pokerovém turnájku! (1. gól). FBI mu říká, že ale mají informace, že je ve městě „nejlepší nájemný vrah na světě“ jménem Ezekiel, také velký fanoušek pokeru (2.gól), takže je tady dost velká šance, že se na turnaji setkají (3. gól) a to proto, protože Ezekiel chce obchodníka dostat (4. gól). Hádejte 3x jak to dopadne. Pořádný vichr do rozzuzlení vnese fakt, že – SPOILER – obchodník je sám Ezekiel (síť branky se trhá a mužstvo scénáristů odchází s kanárem domů). UH??!! Máte to? Je potřeba vidět.

Parťák Bakera je lákán, aby na něj donášel a do ruky dostane kompromitující údaje. Prý jde hlavně o nepřímé důkazy, ale stačí na to, aby po něm šli. Ty důkazy se sestávají hlavně z jedné fotky malé holčičky s pozadím makových listů. Ano, je to jasné, jde o drogové pole a ten mák je mák makedonský, dvarát účinější než je normální. Hotovo! Baker musí sedět.

Z těchto příkladů bych mohl udělat článek delší než je dědečkova šála strýčka Váni.

Charles Baker by měl být kontroverzí polda a divák by měl být neustále na vážkách, zda je či není zkorumpovaný. Bohužel se tento dojem nedaří navodit díky moralizování či tklivým klavírem v sentimentálních scénách o ničem. Jinak je Patrik Swayze to jediné, na co se dá koukat. Jeho hrdina má správnou vizáž, sem tam i správné hlášky a nechová se jako kokot. Jediný světlý bod v moři debility.

Dokoukal jsem všech 13 dílů a radím, ruce pryč! Hodnocení na imdb je 8/10. Lidé jsou divní. 1. Sborez
  18:05 - 21. Říj , 2010           

  Chlape, jsi poslední dobou nějakej náročnej. Dám na tebe a koukat na to nebudu, beztak to poběží časem v TV. Co takhle něco na co se DÁ!!! koukat.

 2. Ládínek
  20:43 - 23. Říj , 2010           

  Psát o něčem na co se koukat dá je poslední dobou značně neřešitelný problém protože na většinu věcí se prostě koukat nedá a když tak jenom ze zoufalství…
  Pak se člověk musí uchýlit k věcem co maj hodně řad a dílů (weeds) aby mohl čekat než vyjde něco kvalitního. Občas mi připadá že mají zase dobří scénáristi stávku!
  Připomíná mi to jeden vtip:
  Mistře, co budete dnes dělat? Natočím díl Esmeraldy. A mistře, co když vás nic nenapadne? Tak natočím dva!

 3. xxENDxx
  16:04 - 26. Říj , 2010           

  Ládínek: kvalitních věcí je mraky, takže tvůj post je celkem mimo


Warning: Undefined variable $user_ID in /data/web/virtuals/42073/virtual/www/wp-content/themes/dum-dum-ajvngou/comments.php on line 72