Kriminální seriál, který má k nudám typu Mentalista (na něm si tady ještě smlsnu, ale musím dokoukat/protrpět ještě několik dílů) a dalším americkým fabrikátům hodně daleko. Je to scénáristicky promakaná záležitost, jakou jsem dlouho neviděl. Příběh vás drží u obrazovky až do konce, aniž byste dopředu zívali nudou. Chvilku mi to trvalo tomu přijít na chuť (tak už to u seriálů bývá), ale odměnou mi byla originální podívaná. Škoda, že seriál nečekaně po pár dílech druhé série skončil (tak už to u seriálů bývá ;)) a že ho zná tak málo lidí.

Dva detektivové, dva řadoví policisté, státní návladní, novinářka a jedna slečna ze záchranné služby propojují svoje vlastní osudy s ostatními včetně probíhajícího případu.

Esencí tohoto popisu je pilotní díl. Stane se nějaký zločin, na místo přijíždí záchranka, policie, novináři a je tam dokonce i státní návladní. Nejdříve sledujeme, jak se detektivové snaží vypátrat, co se stalo, následuje kameramanská finta s puštěním času pozpátku do bodu, kde se detektivové míjí třeba se záchranářkou a najednou sledujeme osudy záchranářky a všechno to spolu na konci pěkně zapadne do sebe. Takových kliček je tam víc, kamera mění filtry, takže nemáte problém se orientovat. Zpracování za jedna.

Obligátně díl vždy končí tak, aby se pokud možno všechno to co jste celou dobu viděli, převrátilo v překvapující pointu. I když jde především o epizodní seriál, děj v některých dílech se projeví v dalších.

Ze seriálu jsem neměl jenom kladný dojem. U seriálů mi vždycky vadí někdy až kýčovitost osobních problémů hrdinů a jejich těžkopádné prožívání. V Boomtownu si za to odnese první cenu postava Joela (Donnie Wahlberg), jehož výraz v obličeji je celou dobu na obrazovce zachmuřený jako nebe před bouřkou a nehne se. Naštěstí se to časem jakžtakž poddalo.

Sledoval jsem s českým dabingem a nemám s ním problém. Boomtown je rozhodně nadprůměrná záležitost.

Úvodní znělka:  1. Rg.
    0:27 - 14. Úno , 2012           

    Ahoj. Na Webu jsem našel jen prvních 8 epizod, všechny v českém jazyce. Nevíš/Nevíte, kde by se daly najít ty ostatní?
    Díky za tip.

    Rg.


Warning: Undefined variable $user_ID in /data/web/virtuals/42073/virtual/www/wp-content/themes/dum-dum-ajvngou/comments.php on line 72