Nejpřísnější rodiče na světě je britská reality show, ve které se vezmou dvě nezvladatelné děti (chlapec a dívka) kolem 16 let a pošlou se na druhý konec světa k náhradním rodičům, většinou na 10 dní. Tam se musí vypořádat s přísným režimem v neznámém prostředí. Během týdne dostanou dopis od reálných rodičů, ve kterém jim píšou, co je na nich trápí a jak vnímají jejich chování. Tenhle emotivní okamžik v kombinaci s odloučením, přísnými pravidly a tím, co zažily s novou rodinou je většinou dožene k slzičkám a sebezpytování nad tím, jak se chovaly. Domů přijedou z větší či menší části napraveny. Zní to jako pohádka?

No, není to tak horký. Především nejsou ty „nezvladatelné děti“ tak úplně nezvladatelné. Nejde o žádný sígry, který mají už jenom krůček do vězení. Spíš o klasické teenagery s minimem respektu k rodičům a vůbec všem okolo. Sem tam vyloučení ze školy, hodně mejdanů, kaleb, kouření, ale zároveň pěkný pohodlný bydleníčko doma s rodiči, kteří jim nedokážou rázně zatnou tipec.

Takhle se to rozjíždí. Sledujeme parchanty, jak s rodičema pořádně cvičí. Nejvíc mě rozbil teploušek, co jim do očí řekl, že by je zapálil a potom si natáčel, jak hoří. Zní to drsně, ale když vidíte ty jeho rodiče, že s ním prostě neumí vůbec zatočit, tak je hned trochu jasné, odkud vítr fouká. Vyschlej trouba s emo účesem a polonahýma fotkama v trenclích na MySpace. Prostě rozmazlenec.

A když takový podobný trubky dorazí do nové rodiny, kde je zavalí seznamem pravidel, co se nesmí, tak po pár rebéliích rychle sklopí uši, típnou cigáro a už se těší, až budou moc doma obejmout taťku s mamkou s novým světonázorem na svoje chování.

Náhradní rodina je něco. V prvním díle se třeba putuje do Alabamy, do rodiny hardcore křesťanů, ve které rodiče kontrolují u svých tří dětí NAPROSTO všechno. Na co koukají (vtipná cedulka na televizi s citátem z Bible: „Nepostavím si před oči nic neužitečného.“), kam chodí, co poslouchají (pokud je tam nějaký „nevhodný“ obsah nebo slova, poslech skončil). Samozřejmě nesmí chybět všeobjímající Bůh. Co vám budu povídat, hned jsem si vzpomněl na Jesus Camp. Nevěděl jsem, jestli jsou na tom hůř ti šílení katolíci, nebo parchanti. K dobru hlavy rodiny musím říct, že na konci dílu jsem si myslel, že koukám na psychologa s třema diplomama z Hardwardu. Ten chlap byl fakt jednička.

Reality show dělají konflikty. To je základ. A tady jich je požehnaně. Už jenom seznámení se seznamem pravidel se neobejde bez keců. Sem tam musí i do místní školy. Jedni se vůbec nerozpakují po první hodině ODEJÍT pryč na hambáče k McDonaldovi. WTF? To z vás prvotní lístost rychle spadne. Nebo jedna kravka odmítne napsat esej prostě proto, že doma je taky nepíše (vyhazov ze školy pro ni není nic nenormálního), ale kdybyste viděli, jak s ní ředitelka totálně psychologicky zatočí, hned byste tam chtěli poslat i svoje děti, i když je to někde v Africe. Esej sepíše, ještě se omluví a doopravdy se stydí. Neuvěřitelný.

Momentů, kdy jsem kulil oči a měl chuť proletět obrazovkou s rákoskou v ruce je těch 50 minut plné. Nicméně na fyzické tresty nedojde (škoda). Asi každého napadne, jak se ty děcka vůbec dají bez toho zvládnout? Souvisí to s větou na začátku… Nic není tak horký. Tohle nejsou mladí delikventi jednou nohou v pasťáku. Stačí na ně zatlačit, pořádně je usadit a jelikož nemají kam utéct, tak se s nima dá něco udělat. Hodně se s těma děckama mluví o jejich problémech. To bude asi půlka úspěchu.

Nejpřísnější rodiče na světě považuju za hodně dobrou reality show, ze který se dá načerpat pár tipů do života. Sice je to pořád stejné, ale to už bych chtěl moc. Kouká se na to dobře. Nejeden z vás se tam pozná 🙂

P.S. Dávají to na TV Spectrum.

Úvodní část prvního dílu: 1. Lukáš
  14:35 - 19. Kvě , 2012           

  Nevím do jaké věkové skupiny patříš, ale já jsem věkem přibližně jako oni a takhle by to prostě nefungovalo.

  Když už dělám takový bordel, že mě označí za nezvladatelného tak nemám problém poslat do * kohokoli cizího a kdyby se mi snažil něco zakázat tak to nebudu vůbec řešit a budu si dělat co budu chtít a jediný způsob jak mě zastavit je fyzicky mě zavřít/držet.

  Možná se o tom rozepíšu na svém blogu

 2. Ajvngou
  16:38 - 19. Kvě , 2012           

  Ono když budeš někde v Indii (nebo kdekoliv), bez peněz, v cizím prostředí, tak se rychle srovnáš, protože máš určitej pud sebezáchovy. Takový maséři tam taky byli. Nezájem, nazdar a bazar. Ale ona i ta kamera tě trochu zabrzdí „v rozletu“. Nechceš přece vypadat jako opravdovej kretén, takže se prostě pod tlakem okolí zklidníš. Oni ti rodiče totiž, ti těch 10 dní totiž můžou dost znepříjemnit. Jak jsem psal, ty hajzlíci nejsou nějaký neřešitelný případy, co mají všechno u prdele. Je potřeba to vidět nejdřív…

  Nedělám si iluze, že to těm frackům extra vydží, ale rozhodně jim to dalo novej pohled na to, jak se chovají a komu tím ubližují. Každá série končí rekapitulačním dílem, kde ty děcka na kameru říkají, jak je to ovlivnilo.

 3. KooCZa
  17:15 - 19. Kvě , 2012           

  Já jsem si říkala to samý, přece když ty děcka neposlouchají doma, tak určitě nebudou poslouchat nikoho cizího. Cizí rodiče přece na ně nemají žádný páky. Ale fakt to funguje. Nejspíš to odloučení, jiný prostředí a nevím co ještě… prostě funguje. I ti nejhorší nakonec otočili a chovali se normálně.

 4. Edita
  19:12 - 12. Srp , 2012           

  Ahoj. Existují k tomu titulky?

 5. Ajvngou
  1:39 - 13. Srp , 2012           

  Nevšiml jsem si…

 6. úča
  19:34 - 13. Srp , 2012           

  Co ty hrubky???

 7. lucia
  9:05 - 18. Zář , 2012           

  ten seriál poznám a veľmi sa mi páči… a som rovnakého názoru ako autor tohto článku – niesú to uplný delikventi – takých by nezrovnal ani pol rok strávený v takej prísnej rodine… už v úvode každého dielu je vidieť že to ako sa chovajú je v prvom rade vina rodičov (to ze dovolia aby ich decká urážali a ponižovali a to pred kamerou !!!!) moja mama či otec by mi vrazili už len za škaredý pohlad takú facku a aj dve, že by som si to nikdy nedovolila ani omylom !! a to mám už 26! a nie 16rokov. Takže , v prvom rade je to spôsob výchovy alebo skôr nevýchovy ich vlastných rodičov. V druhom rade, väčšinou ide o decká z rozvrátených rodín, kde jeden rodič alebo obaja chýbajú a to môže na teengarov rôzne vplývať. Sú to decká s ktorými keby ich rodičia rozumne hovorili tak ich problémy im pomôžu lepšie zvládať a neboli by taký. Sriál je ale super – dojímavý a to mám rada. Je to taká rozprávka. Myslím, že aj tu u nás (v ČR a SR) by bodol taký seriál a nie tie stupidné rality show, ktoré tu morálku mladých kazia.
  Tak, to je môj názor.

 8. žanet
  21:29 - 8. Dub , 2013           

  Tenhle serial sem milovala 😀 😀 je nekde ke skouknuti ? nebo stažení ? krom YOutube kde to ej jen v angličtine ?

 9. Ajvngou
  22:30 - 8. Dub , 2013           

  Je to na ulozto… 9 dílů. Hledej: „uvod.avi, alabama-1.avi, ghana-2.avi, indie-rajasthan-3.avi, jamajka-4.avi, kredok-jar-5.avi, muj-zivot-se-zmenil-i.-6.avi, atlanta-7.avi, oklahoma-14.avi, muj-zivot-se-zmenil-15.avi“ Zahlídl jsem tam i něco z 3. řady, ale to bude asi v EN.

 10. aTrina
  10:34 - 10. Čvc , 2014           

  Joo ten pořad znám a zavedla bych to i pro české děti, to by jim hned sklaplo. 🙂


Warning: Undefined variable $user_ID in /data/web/virtuals/42073/virtual/www/wp-content/themes/dum-dum-ajvngou/comments.php on line 72