Milovníci Ano, šéfe! zbystřete! Na česká DVD se díky Intersonicu konečně dostává originál tohoto formátu jménem Kitchen Nightmares s populárním šéfkuchařem Gordonem Ramsayem (MasterChef, Pekelná kuchyně). Ten se snaží dostat na nohy restaurace, které ho požádají o jeho pomoc. Probíhá to tak, že Gordon přijede, všechno zkritizuje, mezi každou větou procedí „fuck“ a ve většině případů ho po druhém dni nesnáší jak šéfkuchař tak majitel podniku, popřípadě oba dva plus někdo další. Potom nastoupí velké změny, během kterých se situace ještě vyhrotí a končí to velkým finále, kdy se všichni objímají a Gordon je hrdina. Prostě dramatičtější Ano, šéfe! (asi tak o 100 %).

Musím ale upozornit, že ani tento originál není úplně tak originál. Ten se jmenuje Ramsey’s Kitchen Nightmares. Jde o anglickou verzi. Americké verze se od ní liší v několika věcech. Především se na konci nedává samolepka s oceněním restaurace v podobě hvězdiček, čímž se hned dostávám asi k největšímu záporu. Nemáte šanci vidět, jak se restauraci vede i po návštěvě Gordona. V pár případech nám na konci hlas oznámí, že se třeba zavřela, protože majitel nedokázal splatit dluhy, ale to je vše. To je možná jediná věc, co mi trochu vadí.

Obecně se anglická verze více zaměřuje na kuchyň a na kuchaře. dění na obrazovce je komentováno samotným Ramsayem. V americké verzi je kladen důraz spíš na neschopnost majitelů, vypjaté dramatické scény, víc se hraje se střihem a komentář na pozadí obstarává někdo jiný. Každopádně je to v obou případech skvělý pořad.

Aby nebylo zmatků málo, Intersonic vydal první sérii (5x DVD po dvou dílech) proházeně. Třeba první DVD začíná posledními díly. Naštěstí je to celkem jedno. Pokud byste si je chtěli koupit na dvdhit.cz stojí 69,-. Já jsem je ale koupil přes Aukro, kde to prodávala nějaká paní přímo z Intersonicu za 25,-. To jsou věci. No a kdo nechce dát už ani těch pár korun, na netu to taky sežene.

Na rozdíl od české kopie je tady znát i setsakra větší rozpočet. Není výjímkou, že se restaurace přes noc změní tak, že majitelům z té krásy kápne slza dojetí, jak to Gordonův tým designérů zvládl. Hodně mě překvapil i zájem samotného personálu na tom, aby podnik fungoval tak jak má. Zřejmě se jejich plat odvíjí hlavně od dýžek (tipů) a prázdné stoly = málo peněz, jinak si to vysvětlit nedokážu.

Gordon Ramsay musí být z části vystudovaný psycholog. Jak jinak by dokázal, že na začátku, po naprosto přímé kritice bez servítků, ho personál nebo majitel nenávidí tak moc, že to musí hodně vydýchávat a počítat víc jak do deseti než se situace uklidní. Ovšem nadejde poslední den, někdo mávne kouzelným proutkem, puf, a Gordon je největší kámoš, nejlepší z nejlepších. To není myšleno ironicky. Ty lidi ho vážně respektují.

Blbost některých majitelů dosahuje velikosti Nojbyho IQ. V Ano, šéfe! jsme viděli hodně, ale tady to jde ještě dál. Borec má pizzerii, kde nabízí tak komplikovaný jídelní lístek s kombinacemi dvaceti různých chutí, že i servírkám trvá zhruba 10-15 minut vysvětlit ho zákazníkům (ne vždy správně). A klasika, o hosta nezavadíš. Podle majitele (v úkazce ten s tou pruhovanou čepicí) je ovšem jeho nápad natolik originální a skvělý, že má v plánu i řetězec pizzerií po celém světě. To když vybalí na kameru, Gordonovi vykulený oči mu málem udělají monokl.

A takhle je to díl od dílu. To musíte vidět, jinak tomu prostě neuvěříte. Stejné nešvary jsou asi všude. Mražené polotovary, bordel v kuchyni, hloupej John (Honza) kam se podíváš. Kolikrát jsem si pomyslel, že v České republice jsme na tom ještě dobře, ale některé scény v Kitchen Nightmares jsou dohnány na samou hranici extrému, až jsem měl podezdření, že to musí být nahrané, protože takhle se nikdo nechová.

Český dabing je klasický rychlodabing. To mi vůbec nevadí, stejně tak se vysílala i Pekelná kuchyně. Sami se můžete podívat…

P.S. Je dost možné, že se tento seriál v budoucnu objeví na VideaČesky.cz… Hůůů… 1. Novo
  17:09 - 26. Dub , 2011           

  těším sa !!!!!

 2. Fly
  9:19 - 15. Čvn , 2011           

  Viděl…
  A super…

 3. Ajvngou
  19:43 - 30. Říj , 2011           

  Všichni milovnící SEM (Kitchen Nightmares s českými titulky ONLINE): http://gordon.ura.cz/

 4. Ramsey
  2:19 - 20. Led , 2012           

  To je takovej idiot.Stacilo ho videt dneska. Kdyz si chce hrat na machra,taK DSO TOHO NESMí strkat ty jeho komplexy. Ty taky kretene, si nana.Co to ma spolecnyho s kritikou?? zakomlexovanec vypatlanej.Kdyz jde o jidlo kritizuju toco se tyka jidla,nebo ze je nekdo pomalej.atd..A rict ty jsi kreten,debil?co si jako dovoluje. Ode me by priletela takova kulova rana,ze by se nevzpamatoval a nevedel kde tu hlavu ma. Idiot nervacek.


Warning: Undefined variable $user_ID in /data/web/virtuals/42073/virtual/www/wp-content/themes/dum-dum-ajvngou/comments.php on line 72