Japonský kreslený seriál? OMG! To bude zase nudná blbost. Naposled jsem z tohodle anime ranku shlédnul film Ghost In Shell 2 a že bych to zrovna pochopil, říct nemůžu. Prostě a jednoduše, to co jsem viděl, na mě moc nikdy dojem neudělalo a spíš mě utvrdilo v dojmu, že japonci jsou divná cháska (že to mám v hlavě naruby já, mě nenapadlo). Stačí se podívat na pár filmů jako právě třeba Ghost In Shell. Po skouknutí nevíte, co se tam vlastně stalo, ale víte, že to bylo dobrý. Jen že by tam chtělo nějaké věci vysvětlit. Aspoň já měl někdy u těhlech divnofilmů takový pocit. Jak se říká: „Vždyť vite, pani, japónci!“. Death Note je ale úplně někde jinde!

Tohle anime je přístupné KAŽDÉMU. Nemusíš mít dvě čárky pod čelem místo očí, abys porozuměl hrdinovu rozpoložení a stavu jeho ZEN mysli. Death Note se po prvním díle rozjede jako Miloš Zeman na skořicovou becherovku. Funí, valí, drtí, sem tam přemet a neskutečně vymáklý příběh.

Rychlovka: geniální student Light najde zápisník smrti. Podle instrukcí v něm zjistí, že pokud do něj zapíše jméno jakékoliv osoby, ta do 40ti sekund zemře. Aby nedošlo k záměně osob, musí znát i tvář toho člověka. Může napsat i příčinu smrti. Light se pár pokusech rozhodne stvořit nový spravedlivý svět bez špatných lidí.

Tahle „rychlovka“ se napasuje maximálně tak na 1. díl, protože co se děje potom by se dalo srovnat pořádným hurikánem. Light samozřejmě najde svého protivníky a když už si myslíte, že to bude pokračovat klasickým „hrdina vs hajzl a na konci se všichni obejmeme“, příběh vás pěkně vyklepne z omylu. Jde vlastně o mysteriózní detektivku. O takový souboj dvou hrdinů, kteří se vzájemně snaží nad sebou vyhrát. Slyšíme i jejich myšlenky a vysvětlování soupeři co HODLAJÍ udělat a vysvětlování vlastních dedukcí reakcí na protivníkův tah. Sherlock Holmes hadr. A to jsem zmínil jenom zlomeček toho, co se na vás za těch 37 dílů vyvalí!

Trochu mi vadila bídná animace. Tolik statických backgroundů už jsem dlouho neviděl. Naštěstí to jakžtakž zachraňuje hodně stylizovaných záběrů a různých detailů. Kdo nechce, ani nemusí shánět Death Note po warezforech (kde je), protože se dá najít normálně na googlu a to dokonce CZ DABOVANÁ verze. Potíž je snad jenom trochu v tom, že Megavideo.com má omezenou dobu sledování, takže po 72 minutách musíte hodinu čekat a není to zrovna ukázková kvalita.

Úvodní znělka DN má dvě verze. Spíš se v polovině změní na jinou. Když jsem to viděl, říkal jsem si, že jsem asi přeskočil nějaký díl a jestli je to vůbec DN. Ta první je ten nudnej japonskej popík… ale ta druhá.. . . .. .. ..  Podívejte se sami. Rozdíl jak z jiný dimenze  (2.znělka začíná na 1:20 minutě): 1. Ajvngou
  1:29 - 21. Bře , 2009           

  btw: už sháním další anime (prý) pecku: Code Geass

 2. xxENDxx
  23:54 - 21. Bře , 2009           

  každej druhej říká o hromadě anime, jaká to je pecka… a já to pokaždý u prvního zpomalenýho záběru „letící postavy s mini očíčkama a obrovskou otevřenou hubou“ znechuceně vypínám…

 3. Ajvngou
  11:15 - 22. Bře , 2009           

  Ale tohle je právě dobrý 🙂

 4. xxENDxx
  16:36 - 22. Bře , 2009           

  jo… to už jsem slyšel tolikrát 😀

 5. mikro
  0:00 - 23. Bře , 2009           

  anime taky nemusim, ale tohle vypadá (pro mě) taky docela „snesitelně“ a takhle online do školy ideal 🙂


Warning: Undefined variable $user_ID in /data/web/virtuals/42073/virtual/www/wp-content/themes/dum-dum-ajvngou/comments.php on line 72