Včera jsem dokončil a do projektů přidal, řekl bych, že už standartní fanstránku (layoutem) k dalšímu seriálu The Oblongs. Z původní „udělám to rychle, jenom aby to bylo“ stránky se vyklubala trochu větší zajížďka. Svět The Oblongs je rozdělen na lidi, co žijí na krásných zelených  kopcích a lidi, co žijí v údolí. Přesněji řečeno ve vysoce toxickém údolí. Díky tomu rodinka Oblouků (CZ překlad) nevypadá jako úplně normální rodinka, spíš jako sbírka všemožných deformací a ukázka nezdravého života v zamořením prostředí. Zrak vás neklame, pan Oblouk na obrázku opravdu nemá ruce ani nohy. Jeho žena má rakovinu a na hlavě paruku, kterou se nebojí použít i jako kapesník.

Celá rodinka má nějakou tu vadu. Dcerce roste na hlavě růžový penis, synek je poněkud psycho, takže nakonec z toho všeho jsou nejnormálnější siamská dvojčata. Obloukovi jsou podobní třeba Simpsonovým říznutí South Parkem (bez sprostých vtipů) pomaštěný Family Guyem. Různé absurdní příhody vyplívající z prostředí a hlavně i další vedlejší postavy. Taková Helga, malé tlusté dítě, co hned v prvním dílu doslova sežere veverku, stojí za to.

Je jenom škoda, že celé tohle dílko má pouhých 13 dílů. Technické zpracování je velmi dobré. Mezi namlouvajícími herci je třeba Billy West, který se podílel na namlouvání Futuramy nebo super ulítlého dílka Ren & Stimpy. Hlavní charakter hlavy rodiny „Boba“ namluvil Will Farell! Obloukovi běželi dokonce i na Nově před nějakým rokem, ale moc lidí ho nezachytilo.

Seriál vznikl na základě obrázkové knihy „Creepy Susie and 13 Other Tragic Tales for Troubled Children“ spisovatele a kreslíře Agnuse Oblonga (slyšíte dobře, jmenuje se Oblong). Navzdory názvu a zpracování je kniha určená především pro dospívající mládež, obsahuje i sexuální scény a některé charaktery se objevují právě v The Oblongs. Blog Agnuse Oblonga je mimochodem prošpikován vtípky, takže doporučuji se na něj podívat, pokud máte alepoň základy angličtiny. Stačí se třeba podívat na objednávku triček s jeho kresbami (kupte si jedno tričko za 20$… nebo výhodná koupě 2 za 40$“)

Snad jsem vás nadchnul a vy se už hrnete podívat o co jde! The Oblongs!  >>FANSITE<<  1. rc4
    16:17 - 30. Bře , 2009           

    Moc se mi líbí ten widget na kategoire co máš dole, hodně zajímavý 🙂 Tvoje práce nebo jsi to někde našel?

  2. Ajvngou
    21:42 - 30. Bře , 2009           

    Našel…. jmenuje se: WP-Cumulus


Warning: Undefined variable $user_ID in /data/web/virtuals/42073/virtual/www/wp-content/themes/dum-dum-ajvngou/comments.php on line 72