Police Squad! je pouze šestidílný komediální seriál z roku 1982, ve které poručík Frank Drebin řeší se svojí policejní jednotkou zapeklité případy a už jenom letmý pohled na obal v některých z vás jistě vydoluje vzpomínku na známou sérii parodických filmů Bláznivá střela se stejným hrdinou a nebudete se mýlit. Police Squad! je přesně to samé, ale na ploše 20 minut, což ve výsledku znamená, že koncentrace gagů a drobných fórků je tak hutná, že jsem měl problém většinu vychytat. Mimochodem, spousta z nich se recyklovala ve zmíněných filmech, ale i tak jsem se zasmál víc, než u deseti nových sitcomů dohromady.

Šest dílů je možná málo, ale tvůrci Zuckerovi do nich narvali takového materiálu, že další díly by už snad musely být jenom vlažnou připomínkou. Kdo ví. Každopádně seriál byl zrušen stanicí  ABC s výmluvou, že „divák se musel příliš soustředit, aby si to mohl užít“. Díky tomu si ABC vysloužila cenu „za nejhloupější důvod pro zrušení pořadu.“

Kdo snad neviděl Bláznovou střelu (ta přišla o šest let později), Připoutejte se, prosím nebo třeba ze stejného soudku Žhavé výstřely, tak jde o klasickou parodii. V každém záběru si tvůrci stříli z klišé detektivních seriálů 70. let. V tzv. running gags (opakujících se vtipech, které se táhnou celým seriálem) se mezi mé favority zařadila úvodní znělka, která končí vždy názvem dílu, ale hlas v pozadí řekne vždy něco naprosto jiného. Pokaždé, když Frank Drebin přijíždí na místo činu nebo kamkoliv jinam, vždy něco srazí a nejlepší na konec… Víte, jak těsně před závěrečnými titulky jakoby zamrzne obraz? Tady taky, až na to, že to herci jenom předstírají nehybnou pózou, zatímco ostatní vylévající se káva, prchající zloděj, herec, který zapomněl, že je konec, se hýbou dál.

Tohle je jenom zlomeček nápadů, co se ze seriálu valí jako lavina. Neustále musíte sledovat, co se děje v pozadí (v tomhle měla ABC určitě pravdu), protože je to stejným zdrojem fórků jako hlavní děj.

Když se dívám na dnešní parodie, tak je mi z těch Děsnejch bijáků do breku. Něco jako, když vezmete duo Gondíkových  a smontujete je ze Suchánkem a Genzerem (tyhle dva už vážně nejsou vtipný a Godíkovi ani nikdy nebyli). I kdyby dnešní filmaři parodií zkopírovali 10 % fórů z Police Squad!, vyšel by jim extra zábavný kousek. Jenže tohle je realita, ve který se lidi smějou Troškovým zoufalostem, takže asi nic.

Konec pláče. Jako bonus k seriálu můžu doporučit povedené české titulky (od uživatele jiruz), což se mi poslední dobou moc nestává.
Warning: Undefined variable $user_ID in /data/web/virtuals/42073/virtual/www/wp-content/themes/dum-dum-ajvngou/comments.php on line 72