Seriálová šupa Misfits k nám dolétla z Anglie a rozhodně se pro mě jedná o jeden z nejlepších seriálů za tenhle rok. Je to o partičce mladých delikventů, odsouzených na veřejně prospěšné práce, kteří díky podivné bouřce získají superschopnosti. Téhle partě nejde zrovna o záchranu světa, jako například ve známém seriálu Heroes (Hrdinové). Prostě jen usilují o vypořádání se s novými schopnostmi a důsledky, které to způsobilo. MISFITS vynikají humornou stránkou, především v podání „tlučhuby“ Nathana, který je jedním z tahounů celého seriálu.

Misfits nevynikají pouze humorem, ale hodně dělá i technické provedení. Především filmová kamera (+ sem tam filtr), která vám rozhodně nepřipomene nějakou televizní inscenaci a je to přesný opak třeba takového Červeného trpaslíka, kde jsem měl pocit, že se to točilo na mobil. Stejně tak triky, kterých není moc, dokonce by se dalo říct, že je jich celkem poskrovnu, ale když už, tak jsou zpracovány tak,  že nepotřebují odborníky z ILM a přitom nevypadají jako pohádka z České televize.

Hudba složená z různých indie kytarovek i elektroniky skvěle doplnuje každou scénu a úvodní titulky jsou na mým žebříčku top #1 mezi úvodníma titulkama. Pod článkem by měl být trailer a tam tu hudbu teda žeru, i když originál písničky bych okamžitě hodil do koše s vrtěním hlavy.

První sérka právě skončila a v září/říjnu by nás měla čekat druhá. Série má, jak to u anglických seriálů bývá, pouze 6 dílů. Tady je to alespoň po 45 minutách na díl. Není všechno zlato, co se třpytí a i na Misfits bych našel pár otravných mušek. Zejména trošičku ne úplně logické chování hrdinů, které bysme čekali aneb jak nevyužít svoje schopnosti naplno (postava Kelly). Taky na to, že to má 6 dílů jsou předposlední 2 věnovány v podstatě jenom jedné postavě a někdy to byla trošičku nuda, konec 1×05 se nijak zvlášt nerozvinul a je evidentně vidět, že rozpočet taky nebyl jeden z největších. To je vidět na zmíněných tricích nebo na většinou stejné lokaci, kde se všechno odehrává. Nicméně konec byl vcelku zajímavý! A druhá série by mi mohla dát nějaké odpovědi.

Podívejte se na trailer, který mě úplně dostal a na stránkách www.misfits.cz (kdo ode mě pozná předělanou šablonu stránek ze Sons of Anarchy?) najdete i delší klasický trailer s českými titulky: 1. rc4
  11:11 - 21. Pro , 2009           

  No, čekal jsem, kdy tu bude článek o těch Misfits. Náhodou jsem si všiml, že jsi jim také dělal stránky, ale stále mi tu o nich chyběla zmínka. Jinak, seriál zajímavý a stránky supr jako vždy.

 2. Ajvngou
  18:32 - 24. Pro , 2009           

  Já jsem čekal, ža skončí sérka… aby to bylo „objektivní“ 🙂

 3. skipp
  15:31 - 6. Led , 2010           

  No teda, takhle rabovat hudebni legendu…..

  http://www.youtube.com/watch?v=VLXEj4UowF8

 4. Masi
  18:37 - 15. Dub , 2012           

  Diky za tip na serial. Jen mi naprosto unika, proc hned v prvnim odstavci prozradis zasadni spoiler.

 5. Ajvngou
  19:38 - 15. Dub , 2012           

  Nevím, jestli se to dá považovat za spoiler.

 6. Masi
  4:29 - 17. Dub , 2012           

  Uznavam, ze Misfits je odlehcene dilko, kde pribeh neni klicovy. Nicmene dost to tahne Nathan a nechapu, proc zbytecne prozradit, kdy a zda vubec se jeho schopnost projevi. Tim spise, ze i tvurci serialu umyslne nechavali tuhle otazku otevrenou (viz obcasne Nathanovy narazky)

 7. Ajvngou
  14:58 - 17. Dub , 2012           

  OK, upravil jsem to (a k tomu i poslední odstavec tvého komentu, abysme teda nic neprozrazovali). Zdar a sílu.


Warning: Undefined variable $user_ID in /data/web/virtuals/42073/virtual/www/wp-content/themes/dum-dum-ajvngou/comments.php on line 72