V

Americký sci-fi seriál s minimalistickým názvem „V“ stanice ABC. Na Zemi přiletí několik cizích vesmírných lodí, každá nad jedno velké hlavní město po celé zeměkouli. Scéna jako ze Dne nezávislosti, jenže místo smrtelného paprsku se „podvozek“ každé z nich změní na obří obrazovku a sličná paní jménem Anna (na obrázku) začne mluvit o míru a harmonii mezi mimozemšťany a lidmi. Dokonce nabízí i darování pokročilé technologie, to vše ve jménu dobrých vztahů. Lidstvo rádo uvěří, jenže ta paní má poněkud jiné úmysly a z čiré dobrosrdečnosti to rozhodně nedělá. Netřeba dodávat, že pro lidstvo to nemusí dopadnout dobře.

Povedený sci-fi seriál nevzniká každý den, takže kdo tyhle věci rád, musí mít radost za každý z nich. A za takové, které nejsou jenom sledem samostatných epizod dvojnásob. Vcelku propracovaný příběh se odehrává ve 22 dílech a i přes výborné, na další řadu lákající finále, se ho pantátové z ABC rozhodli zrušit podobně jako Defying gravity. Já už doopravdy nevím, kolik miliónů sledovanosti je potřeba pro seriál, aby se všechny záhady a nejasnosti konečně vyjasnily a divák nedokoukal poslední díl s pocitem, že to bylo sice dobrý, ale dál si to bude muset domyslet sám. „V“ mělo kolem 6 miliónu diváků na díl. To je jako málo?

Ale zpátky k seriálu. Příběh se mi líbil. Spousta zvratů, kdy si myslíte, že teď už to dopadne takhle, ale nakonec se všechno pěkně přirozeně obrátí úplně jinam. Dokonce jsem ani nepostřehl moc klišé. Vzpomenu si maximálně na zkratky typu vědec vezme mimozemskou technologii, utrousí poznámku: „Potřebuju víc času“ a do hodiny jsou výsledky včetně úprav na zařízení. To se dá ale lehce odpustit, protože takových věcí není mnoho.

Víc už je tam logických chyb a scénáristických zkratek. Například do budovy se atentátníci dostanou pomocí vychytaného plánu, ale zmizení z ostře střežené budovy po atentátu už nikoho netrápí, najednou jsou všichni v bezpečí. Něco nemůže vyjít? Ejhle! Z čistajasna je tady k dispozici nová mimozemská technologie / novinka, která problém řeší. Není toho tolik, ale sem tam jsem teda otráveně kulil očima, co je to za výmysl. Když máte unesenou manželku teroristama v hustě obklíčené budově a falešný agent FBI vám jakoby náhodou nechá na vedlejším sedadle plány budovy, kde je zobrazena nepoužívaná chodba, která vede přímo k ní, tak co uděláte? No normálně se seberete a jdete tam ne? Jakápak zeď? Prostě si od kámoše Copperfielda půjčíte procházeč zdí. Co na tom, že uvnitř jsou teroristi a všude okolo banda policistů, prostě hurá do akce.

Poslední věc není ani tak chyba jako spíš drobný, ale dost viditelný nedostatek. Laciné efekty. Ne, že by stály za prd, ale ty čtyři vyrenderovaná pozadí mimozemské lodi opravdu neuchvátí. To samé tvůrci používají pro „záběry“ z Číny nebo jiných míst na Zemi. Prostě před zelené plátno dají pár lidí a za ně promítnou obrázek nějaké místní dominanty. V dnešní době jsme zvyklí na lepší výkony, pánové trikaři. Tohle zelené plátno jako by vypadlo z nějaké starší hry.

Přes tyto uvedené zápory jsem se bavil od prvního dílu až do finále, které parádně zadělalo na 3. sérku, která už ale, jak jsem psal, nebude. Škoda. Pro fanoušky sci-fi povinnost. Hodnocení na ČSFD 75 % odpovídá, ale u mě spíš o 10 % méně. 1. Geckocz
  23:06 - 30. Kvě , 2011           

  Véčka se nam s pritelkyni ze zacatku hodne libila, ale ke konci prvni serie jsme toho zacali mit trochu dost. Nakonec nas vic mrzelo zruseni serialu Flash forward nez V.

  Nejvic vypalenou do mozku mam, ale neustale se opakujici vetu hlavni agentky – „it’s my son“. Ta vzdy zazni minimalne 3x za dil a me uz z ne hucelo v hlave 😀 Plus nektere priserne herecke vykony, tento serial hrozne stahly dolu.

 2. Ajvngou
  11:04 - 31. Kvě , 2011           

  Máš pravdu, hlavní hrdinka (s tím jejím věčným ustaraným obočím (Elizabeth Mitchell – blondýna z Lost) mě taky sem tam štvala a její syn nejvíc. Ale jak říkám, poslední díl mě uspokojil 🙂

 3. Ládínek
  18:51 - 31. Kvě , 2011           

  kdysi jsem dal pár dílů, a ačkoliv jsem fanda tohoto žánru tak za mě slabota 🙁

 4. Vaše kámoška
  17:59 - 12. Čvn , 2011           

  Ahojky holky,
  nechci vás nutit, abyste se podívaly na můj blog, ale pokud vás zajímají kluci a vše kolem nich, určitě to uděleljte 😉 … Budu ráda, když přidáte nějaký ten komentík… Doufám, že vás moje články nenudí, kdyby jo, pište :))..Díky, Vaše kámoška

 5. Radiax
  22:32 - 26. Čvn , 2011           

  Cau Ajvne, Vcko sa pacilo aj mne.
  Skus si pozriet Firefly ak si este nevidel, celkom sa da.

  Scifosina tiez.

  Volako flakas CA 😉

 6. Ajvngou
  22:45 - 26. Čvn , 2011           

  Firefly jsem viděl. Nebylo to špatný, ale možná kdyby to nebylo zrušený, tak by se celej příběh vyvynul a bylo by to o dost lepší.


Warning: Undefined variable $user_ID in /data/web/virtuals/42073/virtual/www/wp-content/themes/dum-dum-ajvngou/comments.php on line 72