Už jste někdy viděli bollywoodský (=indický) film? Já vlastně ne, ale to co jsem měl možnost si o něm přečíst, mě určitě nenavnadilo. Hodně zpívání, přemrštěných citových výlevů, tancování, prostě filmový sen po indicku v neskutečných kulisách a drahých kostýmech. Nicméně když jsem narazil na dotaz (titulky.com), zda by někdo neudělal titulky pro CHAK DE! INDIA, řekl jsem si, proč ne, aspoň TO konečně uvidím. A jelikož jsem titulky UDĚLAL, můžete na to vlítnout. Ovšem tenhle kousek má k předešlému popisu dost daleko! Je to to totiž čistokrevné sportovní drama. Děj je sice předvídatelný stejně jako jednání na XX. sjezdu komunistické strany, ale těch 153 minut (!) vám uteče jak voda.

Jde zde o klasickou šablonu. Vezměte tým, který nemá šanci vyhrát, člověka, co je dá všechny dokupy a dovede je až ke kýženému cíli. Ve filmu je toho mnohem víc, ale podstata zůstala stejná. A vůbec to nevadí! Od první chvíle vás Chak de India připoutá do sedačky a při každém zápasu ani nedýcháte, i když víte co přijde.  (Jinak jde o ženský hokejový tým)

V tom je Chak de! India opravdu výborný. Většinou si ani nevšimnu jaká byla „ta kamera“, rozumíš, ale tentokrát jsem si teda všiml. Neustálé nájezdy, podjezdy, zpomalování a různé fígle s kamerou dokázali z tohoto filmu udělat něco opravdu velmi velmi koukatelného.

Do toho špetku humoru a samozřejmě hudba. O hlavní motiv stejnojmené písně Chak de! India asi stát nebudete, ale v kombinaci s obrazem kolikrát sledujete dynamický videoklip a popkorn vám napětím padá z pusy. Tohle byste prostě (kdo nezná) od „nějakýho indickýho bijáku“ nečekali. Pravda je ale ta, že v Indii se točí víc filmů než v USA a tady je vidět, že točit umí.

Už podle názvu je možná i cítit, že z filmu trochu víc tryská národní hrdost než je zdrávo. Projevy trenéra Kabira Khana mají někdy takový patos, že být s ním v kabině, asi bych si radši strčil záchodovou štětku do ucha, ale ve filmu to má svoje grády.

Neváhejte a zhlédněte to, páč když už jsem ty title po 14ti dnech dokončil, ať to aspoň vidí pořádná banda lidí!

 

TITULKY ZDE 1. xxENDxx
  11:24 - 24. Led , 2009           

  to já si raději strčím záchodovou štětku do oka 😛

 2. Ajvngou
  19:02 - 24. Led , 2009           

  Heh, ani jsi to neviděl, saláte a už si dáváš štětku do oka, potěš koště! 🙂 Počkej až se podívám na toho Garyho!

 3. xxENDxx
  16:12 - 25. Led , 2009           

  má to o 100 minut víc, než jsem u takovýho filmu ochotnej trpět… když budu někdy nemocnej, angličtina pro mě bude neposlouchatelná a budu se chtít zabít, pustím si tohle… třeba pak ušetřím za náboje a doktory 🙂

 4. xxENDxx
  16:12 - 25. Led , 2009           

  v libovolnem vyznění věty… abys neřek, že to jen haním… 😀

 5. Dai*
  9:36 - 26. Led , 2009           

  🙂


Warning: Undefined variable $user_ID in /data/web/virtuals/42073/virtual/www/wp-content/themes/dum-dum-ajvngou/comments.php on line 72