shrek-musical-coverShrek the Musical, jak zní originální název, je záznam představení z Broadwaye podle známého animovaného filmu a knihy. Už je to pět let, co byl převeden na divadelní prkna a můžu vám říct, že je to bomba. Jo, a kdybyste to náhodou nepochytili, jde o muzikál. Nějakým štěstím jsem na tuhle pecku narazil na YouTube a tak mě to chytlo, že jsem k těm 130 minutám čisté zábavy prostě musel udělal i titulky. Po vás chci jediné, dejte tomu šanci a podívejte se na to. Takhle si představuju něco, na co bych zašel do divadla. Možná ani nepostřehnete fakt, že se to celé odehrává na jednom pódiu, tak je to vymazlený.

Pokud jste klasického Shreka viděli, tím lépe! Oceníte úžasné nápady a to, jak si tvůrci vyhráli se scénou. Příběh a tak všechno okolo je stejné jako ve filmu. Liší se pouze v drobnostech. Například zde uvidíte dospívání princezny Fiony ve věži a místo zbojníka Robina Hooda se objeví Krysař a stepující Fiona s krysama nebo uvidíte Shreka v mládí.

Písničky jsou fajn, některých se ještě teď nemůžu zbavit.

Těšil jsem se na každý kousek představení, porovnával to s filmem a žasl, jak je to prostě dokonale převedený. Asi nejvíc zaujal lord Farqaad! Nechci vás připravit o překvapení, i když dole v traileru (s českými titulky) je to vidět, nicméně ten chlapík je daleko lepší než animovaný!

A nejenom Farqaad… Oslík, Pinokio (s nosem, co se opravdu prodlužuje!), samotný Shrek… Masky za jedna. Já vlastně ani nevím, co bych tomu mohl vytknout. Jednoduše jsem se bavil až do konce, aniž by mě cokoliv štvalo. Když na konci zazní I’m A Believer od Smash mouth, je vymalováno a nehledě na provařenost tohohle songu jsem pohazoval hlavou a blbě se usmíval.

Jděte do toho, lidi! Na webshare.cz je to k dostání v dobrý kvalitě. A o kvelitních titulích už víte 🙂 V pár scénách jsem si vypomohl českým dabingem, protože písničku na přivítanou v Dulocu bych těžko překonal („kdo se tváří kysele, ten ať jde do pr… do háje“).
Warning: Undefined variable $user_ID in /data/web/virtuals/42073/virtual/www/wp-content/themes/dum-dum-ajvngou/comments.php on line 72