Vysokoškolský profesor John Oldman k sobě pozve své kolegy, aby se s nimi rozloučil, protože dává výpověď a stěhuje se neznámo kam. Během večera nadhodí zajímavou myšlenku, že je mu možná 14 000 let a z toho se vyklube velmi zajímavá diskuze, zda mu opravdu může být tolik,  jak by se takový člověk celé ty roky choval a jestli to nakonec není celé pravda nebo si z nich profesor jenom střílí. Nízkorozpočtové sci-fi podle scénáře Jeroma Bixbiho, který má na kontě i několik dílů původního Star Treku. Film byl kromě jiného šířen i po internetu prostřednictvím p2p sítí (který film ne?), ale producent navíc uživatelům těchto sítí poděkoval.

Kvůli nízkému rozpočtu (200 000 dolarů) nemůžete čekat ani jeden laserový výstřel nebo jakýkoliv trik. Největší výdaj producentů kromě platu herců padl asi na přijíždějící houkající sanitku. V podstatě se jedná o konverzační drama s několika lidmi u krbu a přesto jsem se u toho bavil několikanásobně lépe než na deseti Transformerech dohromady. Tady je nádherně vidět, že stačí chytlavý a dobře rozvinutý nápad a nespustíte z obrazovky oči. Výbuchy a epické bitvy nejsou třeba.

Díky tomu, že kolegové Oldmana jsou také vysokoškolští profesoři zabývající se různými obory jako je biologie, archeologie nebo psychologie se dostávám k tomu, proč to zhltnete jedním dechem. Od chvíle, kdy se nadhodí myšlenka o 14 000letém muži vás totiž samotné okamžitě napadne několik otázek, které byste tomu chlapíkovi chtěli položit a na skoro všechny se také dozvíte odpověď!

Nejzásadnější otázky… Jak lze vůbec přežít celých 14 000 let? Může si člověk všechno pamatovat? Jak celou tu dobu přežil? Může umřít? Co obnáší taková dlouholetost? To vše bude zodpovězeno. Žádné mlžení, ale reálné uvěřitelné odpovědi.

A dozvíte se toho mnohem víc. Na konci filmu dojde i na menší zvrat (jestli se to tak dá nazvat), ale nejlepší překvapení si pro nás scenárista přichystal, když dojde na otázky ohledně náboženství a víry. To mě hodně dostalo a v duchu jsem tleskal.

Herci nejsou moc známí, ale určitě si o nich řeknete, že tyhle obličeje jste už někde viděli. Takoví ti známí neznámí. Jejich postavy jsou uvěřitelné a nechovají se až na jednu výjimku jako idioti. Určitě by se to dalo natočit lépe, než jako divadelní hra, ale co už… Za těch pár dolarů nechci zázraky.

Nevím proč to má na CSFD i český název, ale v českém dabingu k sehnání není. Pozemšťan je ryzí sci-fi, ve kterém nejde o efekty, ale o příběh. A neměl by vám uniknout! Nenechte se odradit suchým trailerem… 1. Lelkoun
  16:45 - 25. Srp , 2011           

  Výborný film. Díky za tip.

 2. Lionel
  16:59 - 25. Srp , 2011           

  Tomuto filmu bych věnoval nanejvýše střední ohodnocení. Existují stejné úrovně filmu, které jsou lépe efektivní a člověk si je oblíbí rychleji.

 3. Ajvngou
  22:19 - 25. Srp , 2011           

  Lionel: Které?

 4. Svára
  20:38 - 21. Zář , 2013           

  moooc luxusni film. doporucuji !!


Warning: Undefined variable $user_ID in /data/web/virtuals/42073/virtual/www/wp-content/themes/dum-dum-ajvngou/comments.php on line 72