Přeložil jsem titulky k filmu 44 inch chest díky tomu, že má celkem pěkný trailer, ve kterém se zvýrazňuje jméno scenáristy ceněného filmu Sexy bestie (Sexy beast), ale hlavně v něm hraje můj oblíbenec Ian McShane, známý ze seriálu Deadwood. Příběh filmu není žádná bomba. Žena kvůli jejímu novému milenci opustí manžela, který to nezvládne a tak pomocí pár přátel milence unesou a začne čistokrevné konverzační drama s několika vtipnými momenty o síle pomsty a odpuštění. Přeložený trailer v článku vás určitě navnadí.

Jenomže i tak trochu lže. Člověk by si málem myslel, že jde o nějaký kousek Guye Ritchieho (Podfuck, Sbal prachy a vypadni), ale bohužel jak už jsem psal, tady jde hlavně o mluvení mluvení mluvení s trochou vtipných vsuvek ve formě flashbacků.

Debutující režisér Malcolm Venville má určitě talent, protože film drží pohromadě a celou dobu mě zajímal. Psychické rozpoložení zhrzeného manžela je natočeno skvěle včetně opileckých vidin. Ovšem i přes propagovaný scénář jsem se neubránil dojmu, že tenhle kousek patří spíš na divadelní prkna než na filmové plátno. Všechno se to odehraje během noci v jednom rozpadlém pokoji s výjimkou několika scén a pusa se nikomu nezastaví.

Přes řidší příběh, skoro nulovou akci a fakt, že jde o konverzační psychologické drama (nemám to rád) jsem se bavil. Na ČSFD dávám 3,5 hvězdičky z 5.

Jinak film je známý také tím, že se v něm nadává tak, že ani moje titulky nemohly pobrat tu pestrobarevnou škálu zmrdů, hajzlů a kokotů.
Warning: Undefined variable $user_ID in /data/web/virtuals/42073/virtual/www/wp-content/themes/dum-dum-ajvngou/comments.php on line 72