Nestává se mi to často. Průměrných nudných filmů je dost a když se ke mě dostane něco poctivýho, co mi udrží oči na obrazovce, a nemusí to být zrovna perfektně tvarovaný přírodní trojky, mám svátek. Přesně to se mi stalo dneska. Film Gran Torino od herce a režiséra Clinta Eastwooda bylo prostě výbornej. Na ČSFD má sice popisek jako „Drama/Thriller/Krimi „, ale nebál bych se tomu přidat i nálepku komedie. To všechno v parádní rovnováze aniž by vám to vyrazilo mozek z hlavy a vy jste si neříkali, co to jako má bejt. Gran Torino je vtipný drama, jestli to tak vůbec jde napsat a stejně jako už říkal František Fuka v Odvážných palcích, Clint je čím dál lepší. To doufám, protože od Changelingu (jeho další biják) zase čekám něco takhle poctivýho.

Gran Torino mi vlastně něčím připomíná už mnou zmíněný TAKEN. Solidní věc, která prostě šlape, lehce předvídatelný příběh, což vůbec není na škodu a není čas o tom ani přemýšlet,  hlavní hrdina je „kůl“ jako řemen a místo hlasu má snad namontovanej voicer Dartha Vadera.

Oč tu běží. Clint je starej nerudnej dědek, kterej nemá rád nic, co není americký a co hůř, díky jeho povaze nemá ani pořádný kontakt s rodinou. Navíc v sousedství bydlí samý „šikmoočko“, „rákosník“ apod… hlavní hrdina má opravdu pestrý slovník a rozhodně nešetří rasistickými poznámkami ani když se ocitne na návštěvě svých vietnamských sousedů. Někdy se opravdu nejde nesmát. Například se baví s jednou mladou slečnou, která se mu představí jako Youa, ale on jí neustále nazývá ŇamŇam. Hlášky tvoří nedílnou součást a do 3/4 filmu se buď butede smát nebo uchechtávat. Návštěva synka s manželkou na narozeniny, kdy mu dávají jako dárek pobyt v domově důchodců + telefon s tlačítkama velikosti 1m2, to musíte vidět (i s tím koncem, jak návštěva dopadne).

Potom, co dojde k jisté tragické údálosti ovšem Gran Torino nabere podobně drsný směr jako Taken a vy čekáte něco v tom stylu (zlý bojs prohrajou, hodný bojs vyhrajou), ale to neplatí tak docela. Kdo mi řekne, že se v něm na konci nehnula ani brva, musí mýt kamennej ksicht Davida Ratha v kombinaci s Jokerem nebo jede na heroinu a jen tak něco ho už nerozhází.

Gran Torino je pecka. Howg!
Warning: Undefined variable $user_ID in /data/web/virtuals/42073/virtual/www/wp-content/themes/dum-dum-ajvngou/comments.php on line 72