Nestává se mi často, aby mi nějaký film vytáhl jazyk z pusy a nechal ho ležet na podlaze. Obzvlášť se mi to poslední dobou nestává u filmů, kde figuruje jméno scenáristy, režiséra Luca Bessona (v tomto případě scenáristy a producenta). Vzpomeňme na trapné pokusy jménem Taxi 2-4  nebo Purpurové řeky 2 (vše scénáře a šitózní filmy). Ani Taken, český název „96 hodin“, neoplývá zrovna geniálním příběhem. Liam Neeson v roli vysloužilého vládního agenta pátrajícího po své unesené dcery v Paříži. To je všechno, ale je to zatraceně dobrý!

Možná by se to dalo srovnat s o dost starším KOMANDEM (únos, dcera, bývalý voják, časový limit), až na to, že na rozdíl od Arnolda, z Liama tryská charisma jako z Paroubka populismus. Scéna, kdy mluví na únosce do mobilu, vám dá jasně najevo, že tohle asi nebude ten pupkatej tatík sedící v bílým tílku u televize. Od únosu má na nalezení dcery pouhých 96 hodin, jinak stopa vychladne a šance na nalezení oběti se začíná rovnat nule, takže film odsýpá tak rychle, že na konci stačíte jenom vydechnout a chvilku zírat do prázdna.

Nad nějakými chybičkami v příběhu nemá vůbec cenu lámat si hlavu. Tenhle francouzský film má prostě koule. Liam valí Paříží jako tank, kulky lítají, zanechávajíc za sebou mrtvé mafiány a nebojí se pocuchat elektrickým proudem nemluvného chlapíka.

Pekelná jízda z Francie mě přesvědčila, že režisér Pierre Morel se na jeho předchozím filmu Okrsek 13 něco naučil a tady to dovedl k dokonalosti, protože u obou filmů z podprůměrných scénářů vykřesal hodně koukatelné maximum. Od něho by se mělo 95% českých režisérů něčemu přiučit. Vykreslení podsvětí nemusí být real, ale atmosféra vás pohltí. Je to taková pěkná antireklama na Paříž. Po skouknutí filmu byste tam asi dcerku nepustili. Hodnocení na ČSFD 79%

P.S. Pokud se vám zdá, že dcerunka (Maggie Grace) divně běhá (spíš neumí běhat), nejste sami.

Podívejte se na trailer:  1. lamaRTIN
    1:55 - 30. Pro , 2008           

    Opravdu stojí za zkouknutí, zas jedna postava které to věřím a slušnej nářez.Btw: už jsi viděl Tropa elite?

  2. Ajvngou
    4:17 - 30. Pro , 2008           

    Neznám, ale už jdu na to.. na CSFD pekny hodnoceni


Warning: Undefined variable $user_ID in /data/web/virtuals/42073/virtual/www/wp-content/themes/dum-dum-ajvngou/comments.php on line 72