Dlouhých deset let jsem tajně doufal, že tohle druhé pokračování slavné jedničky přijde a dočkal jsem se. Režisér Troy Duffy po mnoha odkladech a soudních pří s firmou, která vlastnila práva k prvnímu dílu, konečně dotočil Boondock Saints 2. Už trailer mě dokázal navnadit na maximum a já se těšil a těšil až jsem se asi přetěšil, protože druhý díl je pro mě lehkým zklamáním. Viděl jsem ho před měsícem a až teď jsem schopný k tomu něco napsat.Vypadám teď  zrovna asi tak, jako hrdinové na plakátu. Až na tu pistoli, místo které mám čelo opřené o obrazovku monitoru. Takže kde začít…

Začneme příběhem. I když jsem to viděl nedávno a děje filmů si pamatuji velmi dobře (na rozdíl od manželky, která snad zapomene všechno hned, jak se objeví koncové titulky), tak nejsem schopný úplně přesně říct, o co tam šlo. Pomůžu si popiskem z ČSFD:

Bratři Connor (Sean Patrick Flanery) a Murphy (Norman Reedus) MacManusové se po krvavé žni z prvního dílu uklidili i se svým otcem (Billy Connolly) do tichého a mírumilovného Irska, kde odříznuti od moderních technologií žijí tiše a mírumilovně už osm let. Když se k nim ale donese, že jejich starý známý, katolický kněz, byl zabit Bostonskou mafií a že to právě oni jsou z onoho ostudného činu podezřelí, vydají se Svatí zpět do Bostonu a v jejich krvavých šlépějích s nimi přichází pomsta… (3DD!3)

Do toho si ještě připočítejte vedlejší dějovou linku, kde se vysvětluje minulost El Duceho, která tak nějak souvisí s vraždou kněze.

Jinak je všechno dost podobné prvnímu dílu a bohužel o třídu slabší. Humor se objevuje zřídka, protože je pořád vytlačován zoufale chtěným „cool štýlem“ a jediná vážně svěžejší scéna je, když si borci plánují přepadení skladiště. To je zobrazeno ve stylu jakéhosi starého bijáku (představte si třeba Tarantinův Grindhouse) a opravdu jsem se smál při následujícím pohledu, jak to bylo doopravdy. Záblesk starého dobrého prvního dílu. Jinak naši bratři zase stojí zádama k sobě, zpomaleně střílí za doprovodu úderné muziky a kolem nich kulky všechno rozbíjí.

Duffy nám opět servíruje ty samé cool obrázky, cool střílení, cool hlášky, cool všechno. A v tom je problém. Cool se i chodí. Především představitelka geniální agentky FBI Julie Benz (znáte jako manželku Dextera) je tím po polovině filmu přímo nesnesitelná, když neustále předvádí, jak je cool drsná, cool chytrá a hlavně… COOL sexy (pokud možno, všechno naráz) v klišoidním balení.

Z předchozího odstavce je jasné, že homosexuální detektiv Paul Smecker (Daniel Defoe) byl vystřídán touhle krasavicí (i když ve filmu se objeví) a jelikož nejlepší vedlejší  postava Rocca  umřela v jedničce, na jeho místo nastoupí mexikánec. Není špatný, ale mám pocit, že tvůrci z jeho humorného potencionálu nevymačkali maximum. Většinu času spíš srandovně koulí očima než aby řekl něco, co útočí na vaši bránici. Rocco se sice taky objeví, ale jenom v totálně nudných snových scénách.

Jedním slovem je to – zklamání.  1. Dave
    2:56 - 21. Dub , 2010           

    Jelikoz jsem vernym divakem Dextera a Julie Benz se svym vyrazem a typem hodi ke vsemu jenom ne k agentce FBI, je proste v tom filmu jako pest na oko versus Willem Dafoe v jednicce, ktery tam sedi jako by se pro tu roli narodil…opravdu nechapu kde ztratil reziser soudnost -mozna v tech mnou nepochopitelnych soudnich tahanicich…
    P.S. S timhle se stotoznuji ->Renton **

    Scénář: Troy Duffy .. Kde jsou lidské činy založeny na neotřesitelné víře, něčí noční můry se stanou realitou. ___ Bez nápadu s mizerným scénářem, sterilní a po roky staré – geniální – jedničce vlastně i zklamání. Troy Duffy svoji hvězdnou chvilku nezopakoval a zařadil se k průměrné pěchotě. 50%.


Warning: Undefined variable $user_ID in /data/web/virtuals/42073/virtual/www/wp-content/themes/dum-dum-ajvngou/comments.php on line 72