Stará pecka nikdy nerezaví. I to se dá říct o ne příliš známé „kultovní“ akční komedii. Rok výroby 1999 možná nezní příliš lákavě, ale tady nelze jinak, než doporučit všema dvouma palcema. Vzpomínám na ten den, kdy jsem přišel do videopůjčovny a šáhl na ne příliš zajímavý obal s fádním názvem slibujícím skutečné videobéčko. Za 30,- se mi dostalo zážitku, který můžu označit jako bombastický. I proto jsem začal Boondock Saints (orig. název) doporučovat na všechny strany. Viděl jsem to 8x.

O co jde. Zkrátím to… Dva bratři, jeden Ital, bukvicoidní geniální policajt. Co dělá tenhle film spešl, je právě humor v kombinaci se spomalenými akčními sekvencemi, kdy vidíte nejdříve co se STALO (konec děje) a potom až JAK se to stalo. Navíc v té „JAK se to stalo“ scéně stojí přímo  onen geniální policista (Willem Dafoe) a zatímco vysvětluje co se stalo, kolem něj se odehrává onen děj za zvuků úderné muziky. Pecka!

Humor je nedílnou součástí. V jednom případě musíte i vnímat co se děje v pozadí. Příklad za všechny… Hlavní hrdinové si doma udělají pořádnou párty a uprostřed ní dojde k výstřelu, který rozmázne kočku na protější zeď. Trocha paniky a mezi řečí proletí věta:“ukliďte to tady“. O pár minut později už sledujeme regulerní děj, ale když se podívate pozorněji, můžete spatřit v bytě na stěně „plakát“ o velikosti A4 jak zakrývá krvavou skvrnu o velikosti A1 (tzn. o dost větší). Je třeba vidět.

Co je zajímavé, tenhle film natočil týpek Troy Duffy… a nic jiného. Muž jednoho filmu. Pokrevní bratři šli rovnou do video půjčoven, protože v roce 1999 proběhla Amerikou vlna násilí a tenhle film byl poctivě po americku dán na tzv. blacklist a nesměl být puštěn do kin. Nicméně cestu k fanouškům si našel a dokonce se na YouTube objevil komentář režiséra, že by chtěl/měl ? natočit dvojku… ale to je bohužel ve hvězdách.

Vy máte šanci spatřit pořádnou flákotu kvalitního filmu, tak hurá do toho. Na warezové scéně i s CZ dabingem. V mém top10 tlačí na přední příčky. Ne náhodou má na CSFD 82%.
Warning: Undefined variable $user_ID in /data/web/virtuals/42073/virtual/www/wp-content/themes/dum-dum-ajvngou/comments.php on line 72