Starší historická pecka od stanice HBO, která chytne a nepustí. Prý to byl nejdražší seriál všech dob (2007) a já tomu věřím. Výprava je opravdu famózní, i když sem tam na vás to studio přeci jenom mrkne. Viděl jsem to v dabované verzi a jsem nadšen. Osud dvou římských vojáků, kteří se nachází u všech významných událostí od roku 52 před n.l., což znamená, že se ocitnou po boku Julia Caesara, Kleopatry, Marka Antonia a spousty dalších historických postav včetně všech nejdůležitějších událostí oné turbulentní doby. Pokud jste se někdy chtěli něco naučit o Římu, tohle je ten zábavnější způsob.

Po projetí Wikipedie se Řím opravdu drží historie jak jen to jde. Tvůrci parádně zakomponovali všechnu tu politiku, různé pletichy nerušící se s historickými událostmi osudy imaginárních i skutečných postav do jednoho kompaktního celku tak, že dává smysl, aniž by vám přišlo divné, že se naši hrdinové ocitnou snad všude, kde se něco důležitého stalo.

Kapitolou samou o sobě je ztvárnění tehdejší morálky a chování. Jak se říká, kámen prcá cihlu a za vším hledej ženu (mimochodem Kleopatra je asi ta nejméně sympatická a hezká ženská v seriálu). S nahotou si seriál vážně problém nedělá a postavy se nechovají tak, jak byste většinou čekali podle zavedených televizních klišé. Například příchod jednoho našeho hrdiny domů po několika letech ve válce k milované ženě nedopadne zrovna podle romantických představ. Tím je Řím ještě chytlavější. Hrubé a přitom realistické chování postav v kontextu tehdejší doby, malá hodnota lidského života. Sledovat Řím v této neuhlazené podobě jakou nám předkládají tvůrci je parádní.

Hodnocení na imdb 9,2/10 taky o něčem svědčí. Viděl jsem dabovanou verzi.

Příběh se ani na chvilinku nezastaví. Vůbec mi nechyběly epické bitvy, což jenom podporuju, protože kromě filmu 300: Bitva u Termopyl je to všude většinou pustá nuda (a to myslím i Pána Prstenů apod.).  Hlavní vždy zůstane příběh, dramata na plátně, napětí a to všechno rozhodně Řím nabízí. Výprava je také velmi dobrá, žádná Xena nebo Herkules s jejich vyžehlenými kostýmy.

Tak hurá na Řím! 1. Sborez
  9:10 - 13. Čvn , 2010           

  Tak jsem to dočetl. Opravdu vystihující recenze 🙂 Ne, fakt. Juknu na to. Zdar.

 2. DracoCZE
  19:26 - 15. Čvn , 2010           

  si děláš srandu ne ? 300. Bitva u Termopyl že byl skvělý film ? snažil se napodobit pána prstenů různými efekty ale nijak nevynikl. Pána prstenů s tim nemůžeš srovnávat 😀 😀 ( 300. Bitva u Termopyl je jenom samé studio :D)

 3. Ajvngou
  19:57 - 15. Čvn , 2010           

  Mluvil jsem o bitvách… A že se 300 snažilo napodobit Pána Prstenů? No lol.

 4. Sborez
  19:58 - 15. Čvn , 2010           

Warning: Undefined variable $user_ID in /data/web/virtuals/42073/virtual/www/wp-content/themes/dum-dum-ajvngou/comments.php on line 72