Mint Royale vzniklo v roce 1997 založené duem Neil Claxton a Chris Bake. Ten sice band opustil v roce 2004, ale Claxton pokračoval pod stejným jménem kapely. MR valili nejdříve remixovali písničky ostatních kapel a právě v té době jsem se s nimi setkal poprvé. Jejich remix songu Tequilla od Terrorvision (další výborná záležitost) překonal originál několikanásobně. To jsem ale ještě nevěděl, takže místo setkání s Mint Royale jsem objevil právě Terrorvision. Až teď po letech jsem konečně narazil na samotné MR a jedno je jisté, z playlistu mi jen tak nezmizí!

Elektronický mix stylů nejvíce připomínající Fatboye Slima ruku v ruce s Chemical Brothers a Morcheebou mě nemohl nechat chladným. To už ale dozajista slyšíte kousek jménem „Show me“ kde hostuje Pos z De La Soul. Pohodovka do uší jako stvořená! Mimochodem zmiňovaná zremixovaná pecka od Terrorvision „Tequilla“ je úplně na konci playlistu (1999 – na 2. příčce UK singles).

MR mají za sebou 3 regulérní alba – „On the rope“ (1999), „Dancehall places“ (2002) a „See you in the morning“ (2005). V roce 2007 se na světě ještě objevila CD/DVD kompilace všech jejich singlů „Pop is…“. Škoda, že Mixpod nedokázal najít v rozumné kvalitě i další kousky, protože to je hit za hitem a každé album je jich plné!

Tohle hrát na diskotékách, tak se možná z baru dokulím i na plac a předvedu pár nezapomenutelných kreací, ze kterých se přihlížejícím dívkám srazí kalhotky. Bohužel nehrají, takže moje játra trpí dál a spodní prádlo žen zůstává čisté. Mint Royale!  1. MrPierc
    23:58 - 27. Říj , 2010           

    Má to sílu, Fatboy slim to sice neni , ale rytmus a rychlost to má. Další nový objev !