Tuhle kapelu z jižní Afriky byste mohli znát z reklamy na KIA SOUL kde jsem ji také pro sebe objevil díky překladu k jiné reklamě na toto vozítko. To už ale moc odbočuju. Goldfish v sobě spojuje jazz, rap, soul a taneční muziku zabalenou do slušivého elektronického oblečku. Při poslechu se mi opět vybaví kousíček Fatboy Slima či ještě lépe, Stereo MC’s. Hojně využívají i živé nástroje jako saxofon, flétnu (někdy to zní jako zremixované retro 20. let) a nepostradatelné klávesy. Duo Dominic Peters a David Poole upeklo poctivý taneční dort, který se velmi dobře poslouchá.

Hravé melodie doplněné hutným basem vás nutí nenápadně pokyvovat hlavou do rytmu. Nejradši bych při téhle muzice seděl s mojitem na pláži a chytal bronz, zatímco by mý Porsche omývalo pár obnažených konkubín – samozřejmě do rytmu! Prostě pohoda.

Goldfish mají na kontě 3 regulérní alba: Caught in the Loop (2006), Perceptions of Pacha (2008), Get busy Living (2010).

To první mě moc nenadchlo, protože je na mě až příliš klidné, i když něco by se tam našlo, například song Love and Hate je letní taneční pohodovka jak z praku. Druhé album jménem Perceptions of Pacha je už jiná káva, které vévodí zmíněný Fort Knox (v klipu nahoře). V autě mi to hrálo hodně dlouho. A konečně, po dlouhých dvou letech vyšel další kousek Get busy living. To se mi líbí skoro celé až na poslední dvě věci My rainbow + Big band wolf.

O kvalitách hovoří i fakt, že na MTV Africa Music Awards 2008 získali plných 8 nominací (Nejlepší kapela, Nejlepší album, Nejlepší produkce atd.), ale nevyhráli.

Tak nasedáme a jedem, Goldfish čekají: 1. Libor
  14:50 - 2. Led , 2011           

  moc pěkný, sem rád, že i někdo jinej kromě mě zná tuhle talentovanou dvojku z jižní afriky … bohužel tady u nás nejsou moc známí, přitom by se určitě plno lidem líbili

 2. Filip Martínek
  20:34 - 14. Led , 2011           

  Tak jsem si poslechl ukázky a… začínám se po tom shánět. 🙂

 3. Jiri
  0:13 - 1. Lis , 2011           

  paradni, uplne nahodou jsem narazil na Tvuj blog a proplizil se tady k tomu, diky za super tip, luxusni hudba!
  DIK!

  ps.
  http://www.youtube.com/watch?v=7-tNUur2YoU
  nej klip 😀


Warning: Undefined variable $user_ID in /data/web/virtuals/42073/virtual/www/wp-content/themes/dum-dum-ajvngou/comments.php on line 72