Kulinářské pořady, to je moje. Nemyslím tím ale bezpohlavní Babicovi dobroty nebo podle reakcí povedeného Itala v kuchyni. Ne, já tady mluvím o soutěžních kulinářských show jako je Na nože! nebo dokonalá Pekelná kuchyně. Tyhle dva pořady nezmiňuju náhodou, protože oba dva mají něco společného s MasterChefem, jedním z nejpopulárnějších kulinářských soutěží na světě. Na nože! je totiž jeho chuďoučká česká mutace bez licence a s Pekelnou kuchyní to má společné jméno kuchařské hvězdy Gordona Ramsayho. V tomto případě jako jednoho ze tří porotců a producenta.

Pokud jste tedy poctivě koukali Na nože! Zdeňka Pohlreicha a bavilo vás to, tohle je ještě o třídu lepší. Může za to především tříčlenná porota složená z majitele dvaceti nejlepších italských restaurací v USA Joe Bastianiche, nejmladšího amerického 4hvězdičkového kuchaře Grahama Eliota a samozřejmě Gordona Ramsayho, vlastnícího světový řetězec luxusních restaurací po celém světě a držitele několika michelinských hvězdiček.

Je vidět, že tihle hoši tomu rozumí a co se mi líbilo ještě víc, dokáží se na rozdíl od české poroty do soutěžících opřít. Ne, nejde o další Pekelnou kuchyni. Žádné „fuck“ tady vzduchem nelítá. Z takového Joe Bastianiche jsem měl díky jeho kamennému pohledu kolikrát větší vítr než z Ramsayeho a to je co říct.

Masterchef je soutěž o nejlepšího AMATÉRSKÉHO kuchaře. To znamená, že mezi soutěžícími nenajdete žádného profesionála, co vaří v nějaké resturaci. První dva díly se věnují pouze úžšímu výběru finální čtrnáctky, kdy se každý ze zhruba stovky uchazečů snaží zaujmout porotu svým vlastním jídlem.Výherce získá 250.000 dolarů a smlouva na vlastní kuchařku + titul MasterChef. No neberte to.

Úkoly jsou rozmanité, zajímavé a dojde na nečekáné zvraty. Atmosférou, napětím sice nedosahují Pekelné kuchyně, ale přesto dokáží udržet pozornost až do konce.

MasterChef vznikl původně v Anglii, odkuď ho přebrala například Austrálie nebo Francie a nyní létě 2010 USA.

V článku o Na nože! jsem si stěžoval na špatnou práci střihače, protože nebylo jasné, kdo s jakým jídlem přišel. V Masterchefovi je to o poznání lepší. Také sice neuvidíte úplně všechny jídla, ale po skončení dílu víte naprosto přesně, kdo s čím přišel. Masterchef působí navíc neuvěřitelně dynamicky, i když se tam moc akčního neděje.

Soutěžící mají dost problémů s emocema, takže neustále se sveřepým výrazem opakují, jak je vaření jejich největší vášeň, za kterou by položili klidně život a rádi přidají i nějakou tu slzičku. Tyhle přehnané reakce mi chvílemi vadily (ale asi jsem prostě jenom kus tvrdýho chlapa a Amíci jsou citlivky 🙂 ).

Mimochodem, jestli si teď smutně říkáte, že stejně nevíte kde si to sehnat a že na titulky.com není žádný překlad, nezoufejte. Jsem tady já, Ajvngou, který na titulkách poctivě dělá a co hlavně! Na MasterChefa se již brzy budete moct podívat ONLINE na gordon.ura.cz (s titulky). Jupí, to je radosti. 1. jurage
  15:33 - 15. Led , 2011           

  Sice tam neni Ramsey, ale hodně kvalitní cookshow je top chef masters.

 2. Smrtholka
  12:16 - 7. Kvě , 2011           

  Moc děkuji za titulkování MasterChefa a zajiste i jinych pocinu. Moc me to potesilo a vazim si prace na titulcich a vubec cele ochoty a snahy na teteo praci (vcetne on-line upgr. apod.) Bomba!
  S

 3. Amy
  10:29 - 11. Kvě , 2011           

  Parádní článek – a moooc prosím o titulky, protože mě jinak z tý angličtiny picne.

 4. Ajvngou
  11:51 - 11. Kvě , 2011           

  2Amy: http://www.videacesky.cz/serialy-online-zdarma/masterchef-1×01

  Samostatné titulky budou na titulkách.com

 5. Ajvngou
  19:51 - 30. Říj , 2011           

  Všichni milovnící SEM (Kitchen Nightmares s českými titulky ONLINE): http://gordon.ura.cz/


Warning: Undefined variable $user_ID in /data/web/virtuals/42073/virtual/www/wp-content/themes/dum-dum-ajvngou/comments.php on line 72