Seriály, seriály, seriály! Další velmi dobrý kousek anglické stanice BBC, se kterým jsem měl tu čest se seznámit. Hustle jinak taky Podfukáři, běželi kdysi na ČT, takže pátravý divák najde na internetu i nadabovanou verzi. Pokud se vám líbí předchozí „Burn Notice“, (opět) Dannyho parťáci nebo třeba film Podraz, tady se nemůžete spálit. Jde o partičku profesionálních podfukářů, co pomocí dokonalých plánů oberou obět, která si ani většinou nevšimne, že se zrovna právě stala obětí podvodu. Každý díl, jiný případ, jiné podmínky a na sebe kromě drobností navazují minimálně. V současné době doběhla 5. série (1 sezóna – 6 dílů).

Už od prvního záběru je jasné, že tohle není natočeno digitální kamerkou, jak jsem měl třeba někdy pocit u Červeného trpaslíka (jinak je samozřejmě super), ale naopak, kameraman tady vypotil i ponožky. V kombinaci s energickou hudbou jde někdy o mini klip kdy sledujete spomalené záběry, zastavení času a podobné libůstky. Je opravdu radost se na to dívat.

Co by ale byla technická dokonalost bez pořádně napínavé a hutné story, jak parta k penězům přišla. Kromě některých drobounkých logických nedotažeností (které si ale domyslíte maximálně až nějakou tu hodinku po zhlédnutí dílu), budete napjatí jako struny ukulele. Pokaždé jiný cíl (vždy člověk, který si to „zaslouží“), pokaždé jiný trik a nikdy stejný koncept. Tady scenáristi asi překousaly hodně tužek, aby z toho vypadl pokaždé čerstvý nový příběh. Dokonce v posledním díle sŕie dojde na „remake“ podvodu z už zmíněného filmu PODRAZ a to je opravdu lahůdka, pokud jste viděli originál. Taková pěkná pocta.

Hustle oplývá i zdravou dávkou humoru a libůstkami, jako je třeba pomrkávání herců přímo do kamery na diváka, při provedení nějaké akce související s podfukem nebo vysvětlujících pasážích, kde se zastaví čas a naši hrdinové vám ukazují/vysvětlují co a jak se děje a proč to dělají.

Začínám rozjíždět druhou sérii a moje nadšení spíš roste, než že by se chladilo… Tak co, parto, jdeme na to? Znělka už k 5. sérii… stylová jako seriál…  1. xxENDxx
    12:44 - 1. Dub , 2009           

    3+ uz nadseni zas bude klesat, neboj 🙂


Warning: Undefined variable $user_ID in /data/web/virtuals/42073/virtual/www/wp-content/themes/dum-dum-ajvngou/comments.php on line 72