Další nadějný projekt pohřbený mateřskou stanicí ABC (Ztraceni, Zoufalé manželky a jiné). Defying Gravity, v češtině ujmutý název „Navzdory gravitaci“, je sci-fi seriál kde se na několikaletou vesmírnou pouť vydá 8 kosmonautů (4muži a 4 ženy), aby prozkoumali celou naší sluneční soustavu. Děj je ze začátku jasný, ale postupem času se k tomu přidává mysteriózní element v podobě čehosi záhadného a většina posádky začne trpět různými halucinacemi. Defying Gravity vypadá dobře, na první pohled si určitě vybavíte vizuálně narvané sci-fi Sunshine společně s klasikou žánru 2001: Vesmírná odysea 2001 a její pomalou tajemnou atmosférou.

Triky i záběry kosmické lodi nebo prostoru jsou solidní, dokonce i přitažlivost na lodi je jakžtakž vysvětlena tím, že v šatech je kov, který dolů táhne magnet. Vlasy jsou vysvětleny až o jeden, dva díly potom, ale pořád je to uvěřitelné, i když pár much by se na tom našlo (například – pěstovaná rajčata mají evidentně váhu).

Vizuálu není moc co vytknout, vesmír vypadá fajn a ke konci každého dílu vždycky uslyšíme pár filozofických mouder z úst hlavního hrdiny doprovázených zpomalenými záběry v doprovodu s nějakým tklivým poprockovým songem. Ze začátku je to všechno prostě super, zajímavý příběh, tajemno, ale postupem doby přijdete na jednu věc:

NIC SE NEDĚJE.

Je to tak, to, co by se jinde vešlo do tří epizod je tady nataženo na neúměrnou délku. Stačí si vzpomenout na Ztraceni, které je sice pro změnu záhadama až přecpaný, ale drží vás u obrazovky silou zfanatizovaného kajdisty. Jak jsem říkal, ze začátku je to zajímavé, ale postupem času si začnete přát, aby se tam už konečně NĚCO stalo. Většina děje se totiž točí okolo osobních problémů hrdinů, jejich traumat a vztahů. To všechno je neustále prokládané flashbacky, takže máte spíš pocit, že sledujete nějakou telenovelu z kosmického výcviku. Co mi ještě dost vadilo je, že ačkoliv se má jednat o výběr těch nej nej nej nejlepších z nej nej nej nejlepších, většinu posádky trápí buď nějaká fóbie nebo pořádné trauma, což samozřejmě nelze vtěsnat do pár minut, ale musí se to rozebrat v celém dílu.

Podle mě je tohle problém Defying Gravity. I proto jsem si nejvíc oblíbil postavu atomového fyzika (nebo co to má za školu), který nic neřeší a je jednoznačně nejnormálnější a nejsympatičtější  postava v seriálu.

I přesto všechno se mi DG líbí, ale už se ani moc nedivím, že to ABC zrušila. Stačilo by poctivě zahustit děj, nakrájet trochu odhalení, přidat víc tajemna a měli bysme tady opravdou pecku, takhle ovšem jenom příjemnou podívanou.  1. V | Ajvngou.cz
    22:32 - 30. Kvě , 2011           

    […] na další řadu lákající finále, se ho pantátové z ABC rozhodli zrušit podobně jako Defying gravity. Já už doopravdy nevím, kolik miliónů sledovanosti je potřeba pro seriál, aby se všechny […]