Další z řady předčasně ukončených seriálů, který měl potenciál. Dokonce přímo v televizi se odehrálo pouze 6 epizod a zbytek se vypustil pouze na web. Takhle dopadl už několikátý seriál stanice ABC, stejný osud teď visí i nad aktuálním Defying Gravity (o tom až příště). Day Break je z roku 2006 a skoro nikdo ho tady (trestuhodně!) nezná. Detektiv Brett Hopper je hned po probuzení okamžitě neoprávněně obviněn z vraždy státního návladního a dostává se do vězení. Jaké je jeho překvapení, když se druhý den probudí do stejného dne před zatčením a koloběh událostí se znovu roztáčí. A takhle je stejné každé probuzení… pořád ten samý den dokola.

I když den je pořád ten samý, události jsou pokaždé jiné, protože Brett poučuje z chyb, takže „další den“ se již chová jinak a pomalu postupuje v řešení vraždy. Trefný komentář z ČSFD to ohodnotil jako mix Uprchlíka a Na Hromnice o den déle. I když byl seriál zkrácen jednu sérii o 13ti epizodách, během děje se všechny věci vysvětlí, všechny kousky skládačky zapadnou na své místo a konec je „dokončený“ (gůd báj, Harperův ostrove, mastrpís blbostí). Jediná věc, která měla být zřejmě tahákem pro další sérii se sice nevysvětlí, ale to už je osud. Je to škoda, protože další sérka by nabídla určitě něco víc.

Rozhodně doporučuju. Herci jsou normální, kamera filmová, takže žádná telenovela se nekoná. V Day breaku se najde i spousta odlehčujících  momentů vyplývající z hrátek s časem. Třeba když hrdnina neustále létá tím samým letadlem, ke konci sebou má připraveny všechny věci, které se mu budou cestou hodit – prášek pro zvracejícího pasažéra apod… 1. holyna
  20:42 - 3. Říj , 2009           

  Jasně, to znám, to je dobrej seriál.To už je let co jsem ho viděl.

 2. xxENDxx
  10:42 - 5. Říj , 2009           

  Seriál měl schváleno a odklepnuto 13 epizod už na začátku a další série se neplánovala. Šlo jen o mid-season výplň přes léto, mezi 1 a 2 sérií Prison Breaku.
  Sledovanost byla ale natolik tragická, že po 6ti dílech ho šoupli na net (kde si vedl výborně) a později ho vydali na DVD.

 3. Ajvngou
  14:38 - 5. Říj , 2009           

  No jestli se další sérka neplánovala, tak ten konec přeci jenom říká trochu něco jinýho (ten maník – bezdomovec)

 4. biskin
  16:38 - 19. Říj , 2009           

  taky jsem to viděl, běželo to tušim ve stejnym roce jako první řada Dextera


Warning: Undefined variable $user_ID in /data/web/virtuals/42073/virtual/www/wp-content/themes/dum-dum-ajvngou/comments.php on line 72