Seriál běží v produkci BBC od roku 2009. Momentálně má za sebou dvě série a třetí teď doběhla. Dokonce vznikl, podobně jako u The office, i americký remake. Ten jsem neviděl a ani to nemám v plánu. Stačí mi ty dvě řady. Když mě tenkrát kamarád zlanařil, abych se na to podíval, byl jsem nadšený. Příběh tří neobyčejných spolubydlících (upír, vlkodlak a duch), kteří chtějí žít normálním životem běžných lidí, což se jim samozřejmě nedaří a neustále se musí vypořádávat s problémy, které jim přináší jejich specifické potřeby. Věru originální partička.

První sérka (6 dílů) se mi líbila moc. Příběhově se pěkně rozvíjí, neustále se něco děje a na povrch vyplouvají nové skutečnosti. Osudy hlavních postav se proplítají a všechno funguje. Výhrady mám jenom k poslednímu dílu, kde si filmaři nedokázali moc dobře poradit s koncem. Honička s upírama vypadá fakt zoufale a scenáristi si začínají pomalu pomáhat trapnými berličkami v příběhu s duchem Annie. Ta něco „opravdu hrozně strašlivého“ pošeptá do ucha svého vraha a ten se strachem dojde přiznat na policii, ehm… Co mu pošeptala, to se nikdy nedozvíte.

I tak jsem byl spokojený a těšil se na další pokračovaní. Mohly za to někdy i velmi humorné dialogy mezi vlkodlakem a upírem, kdy se navzájem dobírají.

Pokračování začalo být hned od začátku o poznání horší. Hlavně to byla nuda. Znáte ten pocit když pořád koukáte dál, i když se vám to moc nezdá, protože to co jste viděli předtím bylo dobrý, jenže každá hloupá drobnost, kterou byste normálně přešli, vás štve ještě víc až nakonec jste tak naštvaný, že vám přijde, že je blbý všechno? To je přesně můj případ s Being Human 2. série.

Osudy postav jsou od sebe odděleny, kromě toho jsou zoufale nudné! Za  úplně nejhorší považuju dějovou linku s duchem Annie. To mi přijde jako klasický případ tvůrčí krize. „Co s ní? Co může dělat, když je duch?“ říkali si asi kluci od scénáře. „Hele, mám to, v 2. sérce ji budou moct vidět i ostatní lidi! prostě puf! a bude vidět. Jen tak.“

Jenže potom najednou zase vidět není, ale aby aspoň něco mohla, tak může šahat na věci atd. Prostě jeden veletoč za druhým. Když se zamyslím, proč v seriálu vůbec je, nic mě nenapadá. Taky chce odejít do světa mrtvých pomocí dveří, které se v případě smrti objeví. Jenže když měla šanci, tak nešla. Když ji do těch dveří tahali i jiní důchové, vzpírala se a zase nešla. Když se jí zeptají, co vlastně chce, tak řekne, že odejít na onen svět. Teď babo raď.

Jestli se vám líbí upíři, duchové i vlkodlaci, je to jasné. Doporučil bych vám 1. řadu. Ale tu druhou? Jenom s hodně odřenýma ušima.

Obě jsou jak v původním znění s titulky, tak v českém dabingu.
Warning: Undefined variable $user_ID in /data/web/virtuals/42073/virtual/www/wp-content/themes/dum-dum-ajvngou/comments.php on line 72