Pod krkolomným názvem AVI ReCom (dále již ARC) se skrývá skvělý malý a schopný  prográmek, který využije nejeden člověk, který se zabývá jakoukoliv prací s videem. Takže, co to vlastně umí? Především to bezproblémově zvládne dosadit titulky natvrdo (tzv. „hardsubs“) do avi souboru. To byl i důvod, proč jsem na něj po dlouhé době narazil. Snažil jsem se pro videacesky.cz udělat video (v článku), u kterého vlastník nepovolil vkládání na jiné stránky. Díky ARC  se povedlo a video putovalo na stream.cz. To ale není jediná skvělá funkce, kterou tahle utilitka oplývá…

Ještě nedávno jsem se totiž sháněl po možnosti úpravy obrazu tak, abych mohl do obrazu přidat i tmavý proužek. Je to hlavně z toho důvodu, že když dělám titulky k videím, která už mají hardsubs, tak se v některých případech překrývají a u přehrávače na videacesky.cz není možnost je nějak nastavit. V ARC je možnost přidat proužek dole i nahoře přesně na pixel. Výborná možnost je, že si můžete přidat i vlastní logo.

Také úprava poměru stran videa je fajn a hlavně to má pěkně zpracovaný náhled, takže neztrácíte čas kompilací, abyste po nějakém čase zjistili, že to musíte opravit a zase to dělat (a čekat) celé od začátku. Můžete si nastavit i konečnou velikost souboru. To se hodí, i když nastavení kvality se dá ovlivnit pouze omezením poměru stran. Zvuk už ale jde konvertovat dostačujícím způsobem.

Další pozitivní věcí je, že se nemusíte trápit stahováním kodeků a dalších addonů, aby to frčelo. Všechno je „all in 1“, takže instalace je poněkud více klikajcí, než jste zvyklí. Všechny ty kodeky a addony nainstalujete společně s ARC, což je pořádná výhoda, protože když jsem se pokoušel o hardsubs ve VirtualDubu (ten se vám mimochodem taky nainstaluje), navíc pomocí návodu a byla to teda celkem vyčerpávající věc.

Přejdeme ke kamenu úrazu. ARC má příšerné UI – uživatelský interface. Už dlouho se mi nestalo, abych tak usilovně a několik minut hledal, jak SPUSTIT kompilační proces!

Pro všechny, kteří snad tápají s tím, jak dosadit hardsubs do videa, jsem udělal malinký návod, kam všude nejdříve musíte kliknout. Nejdříve nastavte zdrojový soubor (video, které chcete zpracovat) – OTEVŘÍT AVI  (vyberete z disku), potom klik na – ULOŽIT AVI (vyberte, kam se po kompilaci video uloží), nyní – klik na záložku  ROZŠÍŘENÍ – potom pod „titulky“ zaškrtnout POVOLIT/ZAKÁZAT, tím se vám aktivuje možnost přidat titulky – NAHRÁT TITULKY (a vybrat z disku .srt). Jdeme do finále (viz obrázek): kliknout na záložku FRONTA – PŘIDAT DO FRONTY – START.

Odkaz: http://www.avirecomp.com/news.php

A tady je výsledek (překlad i video můžete hodnotit na videacesky.cz ZDE): 1. bozacek
  7:57 - 4. Čvn , 2010           

  Ty vado takovou dobu jsem hledel na netu prográmek který to zvládne, tak jsem zvědav… Díky brachu

 2. Tol
  3:39 - 22. Bře , 2011           

  Ahoj, dik za odkaz na clanek.Tenhle programek uz sem zkousel.Problem je, ze po dokonceni se video neak divne zrychli a zvuk i titulky zustanou OK.. Stalo se ti neco podobneho?

 3. Ajvngou
  6:46 - 22. Bře , 2011           

  Nestalo (viz video v článku), možná zkus vyměnit kodeky, to dělá divy.

 4. karel
  21:13 - 4. Dub , 2011           

  Ahoj, prográmek i návod skvělej, mám šanci titulky umístit do obrazu nahoru? Díky.

 5. Jana
  9:33 - 1. Zář , 2012           

  Ahoj, vdaka za tip na program aj návod!

 6. miki
  22:57 - 4. Bře , 2014           

  je jeden programik podobny ale s viacerými funkciami.
  avidemux.org


Warning: Undefined variable $user_ID in /data/web/virtuals/42073/virtual/www/wp-content/themes/dum-dum-ajvngou/comments.php on line 72