Už před nějakou dobou jsem vyplodil další web zaměřený na seriál Boardwalk Empire. Zatím jsem viděl pouze první díl (čekám na dojetí sérky, abych to mohl sjet jedním vrzem), takže nemůžu úplně poreferovat, ale podle ostatních reakcí to nevypadá vůbec zle. Na ČSFD prozatím vládne s 89 %. O web se stará Sonny, já jako obvykle sem tam dodám newsku o vydaném releasu + linky. Moc jsem Sonnymu ze začátku nevěřil, protože jeho práce na titulkách k seriálu Underbelly nebyla zrovna aktivní a já se nechtěl podepsat pod něco, co bude napůl mrtvé. Musím ale říct, že web k  Boardwalk Empire (dále jen BE) žije na 100 %.

U BE jsem nejdříve šel klasickou cestou úpravy šablony. Práce zdlouhavá a výsledek za moc nestál. Sice vypadá skoro stejně jako nynější vzhled, ale postrádal jiskru. A potom jsem se náhodou dostal k programu Artisteer 2.5, který umožňuje jednoduše vytvořit vlastní šablonu pro různé redakční systémy. Zkusil jsem a výsledek mě potěšil.

Použil jsem FREE verzi, ve které nelze uložit rozpracovaný projekt a vygenerovaná šablona má na všech obrázcích vodotisk (a to i na pozadí). Úprava obrázků pro mě nebyla problém.  Těm, kteří taje photoshopu ani wordpressu neovládají doporučuji full verzi. Ta stojí od 1500 – 3000 korun. Je mi ale jasné, že jsou i jiné cesty jak si to sehnat.

Mimochodem skvělá věc na těchto vygenerovaných Artisteer šablonách je možnost úpravy menu přímo v administraci. To jsem vážně koukal. Bomba. Zásahy do kódu nebyly potřeba.

BE má i jiné prvenství než je použití Artisteeru. Jelikož ic.cz se nechtělo do registrace, využil jsem free hosting ENDORA (díky zmínce Sboreze na jeho blogu). Zatím dobrý, až na přetažený traffic 5GB (zřejmě díky zbytečně velkému obrázku headeru), takže jsem poprvé investoval do hostingu celých 60,- na 3 měsíce. To už skončí první řada a zájem o web klesne. Co se mi líbilo na Endoře nejvíc, byla možnost jedním klikem v administraci hostingu nainstalovat wordpress. To jsem koukal jako puk. Žádné nastavování databáze apod. Prostě klik a máte připravený WP jako víno.

A na konec trailer k Boardwalk Empire: 1. Sborez
  21:29 - 7. Lis , 2010           

  Hezky udělaná šablona. Artisteer taky zkouším, ale nedostanu se k příležitostem jaký máš ty a zkusit to někde nastartovat. Jinak já jsem si na Endoře zaplatil 180,- na rok a mám traffic 30GB, takže super.

 2. Ládínek
  19:45 - 15. Lis , 2010           

  Šablona hezká, ale klasická, nepřekvapivá. O Artisteer jsem v životě neslyšel! Koukám podpora drupalu? Hmmm až bude trochu víc času otestuju! Zní to zajímavě.

 3. Ajvngou
  12:15 - 23. Pro , 2011           

  Web prodělal facelift.