Dostal jsem se do situace, kdy jsem potřeboval sehnat titulky k seriálu Sons of Anarchy. To samozřejmě není problém, ale nebyly k sehnání ty, které jsem potřeboval – nějaká rozšířená verze z DVDRipu. Jediné, co jsem byl schopný přes Google najít, byly dva soubory s koncovkou idx a sub. To jsou titulky, které se dají najít přímo na DVD u jakéhokoliv filmu. Některé přehrávače je přehrají, ale když je chcete dostat do normální podoby (.srt) nastává trochu problém, protože soubor .sub jsou vlastně obrázky a převést to všechno do obyčejného textu dá docela zabrat.

Já jsem to potřeboval kvůli určitým chybějícím pasážím, ale než jsem stačil zjistit, že tam nejsou díky jednoduchému přehrání dílu v KMPlayeru (Omg! Proč mě to nenapadlo hned?), tak jsem strávil doslova hodiny procházením návodů, jak dostat idx/sub do srt.

Nic nefungovalo, buď mi doporučené programy okamžitě spadly, nebo prostě ani idx/sub formát nenačetly. Opravdu dílo. Až jsem konečně narazil na něco, co opravdu fungovalo.

Především si musíte stáhnout AVIDEMUX 2.4 (a to přesně tuhle verzi). Spusťte program:

1) Tahle možnost TOOLSVOB -> VOB sub – to slouží k vytáhnutí titulí z DVD ve formátu idx/sub. Vyběěhne tabulka, kde vyberete soubory .vob, .ifo, .vobsub. Nezkoušel jsem.

idx-srt1

 

2) Už máte dva soubory – .idx a .sub.

– klikněte na TOOLS -> OCR (VobSub – > srt)– klikněte na OPEN (pod VObSub)
– objeví se další tabulka – klikněte na SELECT .IDX a vyberte svůj .idx soubor. Pod tím (SELECT LANGUAGE) si potom vyberte, v jakém jazyce titulky chcete.
– klikněte OK

idx-srt2

 

– Pod OUTPUT SRT klikněte na SAVE a vyberte si místo a název, kam se budeou titulky ukládat. SAVE.

–  Nynístačí kliknout na START OCR

idx-srt3

Jak vidíte, už se něco děje. Program vám bude nyní nabízet ruzná písmena (na obrázku je „N“) a vy ho musíte napsat pod něj a následně potvrdit kliknutím na OK. Tohle bude chvilku trvat. Pořád potvrzujte písmena, chvilku to trvá, ale potom už program bude vědět, co je co a automaticky bude doplňovat sám. Dávejte si dobrý pozor, co píšete, protože zde není žádná fuknce, která by vrátila zpět váš překlep.

Pokud nastal nějaký problém, tady je odkaz na originální návod v angličtině, který je ještě podrobnější: http://en.flossmanuals.net/avidemux/ch019_extract-dvd-subtitles/

Škoda, že jsem na něj narazil až po několika hodinách pátrání, zkoušení a nasrání, že nic nefunguje. 1. K4rm4d0n
  20:38 - 21. Pro , 2013           

  Jen bych rád zmínil program SubRip, který zvládne titulky vytáhnout přímo z VOBů a není nutný mezikrok IDX/SUB.
  A v případě BluRay se dá doporučit SupRip, který čte vyextrahované SUP.

 2. Ajvngou
  22:17 - 21. Pro , 2013           

  Kde jsi byl, když jsem to potřeboval? .)

 3. Ajvngou
  2:14 - 22. Pro , 2013           

  Teď koukám, SubRip tady mám a nešlo mi to…

 4. zuk
  16:05 - 23. Čvc , 2014           

  sub rip je strašná stračka a někdy jde jinde ne


Warning: Undefined variable $user_ID in /data/web/virtuals/42073/virtual/www/wp-content/themes/dum-dum-ajvngou/comments.php on line 72