Mám za sebou první sérii tohoho právnického seriálu a hned po pár dílech jsem si říkal, že některé prvky to má hodně společné s Kauzy z Bostonu (Boston Legal) a ejhle! Kdopak je producentem a tvůrcem? Že by David E. Kelley, který má na svědomí jak Kauzy z Bostonu, tak Ally McBeal? Přesně tak.  Advokáti běželi v televizi od roku 1997 až do roku 2004 po 8 řadách, vyhráli cenu EMMY za nejlepší drama (’98, ’99) a na jejich základě vznikl spin-off (další větev seriálu s nějakými stejnými postavami v podobném prostředí) Kauz z Bostonu, takže oba tyto seriály mají HODNĚ společného.

Bobby Donelly vede svoji právní kancelář v Bostonu už nějaký ten pátek, jenže se nedaří jak by mohlo, takže společně se svými společníky berou případy co jim přijdou pod ruku a s tím vyvstanou i některá morální dilemata.

Viděl jsem pouze první řadu, mimochodem na AXN frčely nadabované první čtyři, a rozdíl mezi Kauzama z Bostonu je ve větší vážnosti. Sice sem tam problikne náznak humoru nebo absurdity, ale pořád jde vážnou záležitost, kdy se řeší více ony společenské a morální problémy. Třeba jak se dívat na otce, jenž chladnokrevně zavraždil muže, který mu zabil dceru? Jak obhajovat někoho, kdo není nevinný apod.

Advokáti se někdy až moc potácí na hraně patosu, ale i tak jde pořád o skvělý právnický seriál. Závěrečné řeči, způsob obhajoby, všechno je zajímavé, dobře se na to kouká a divák se v tom neztratí. Pokud se vám líbí Kauzy z Bostonu, Advokáti nemůžou být špatnou volbou. Už jenom proto, že se v 8. řadě objeví Alan Shore s Danny Cranem a vy budete svědky jejich prvního setkání. Podle videí z YouTube by to mohlo být hodně vtipné.

Postavy jsou veskrze sympatické, až na jednu tlustou paní, kterou jsem si označil kódovým označením „Máňa“ („vona Máňa řikala…“). Chytrá jak zaplá myčka na nádobí a nesympatická, až mi z nosu tekla zelená nudle dlouhá jak dědečkova šála strýčka Váni.

Zpracováním je to taková seriálová klasika. Žádné finesy s kamerou nebo zpomalené záběry, nic takového. Snad jenom tmavě modrý filtr a depresivnější atmosféra byla to, čeho jsem si všiml hned. Bod dolů za úvodní znělku, která tyhle věci koncentruje v jedno. To bude asi tím rokem vzniku. Naštěstí jsem viděl 1. díl ještě před znělkou a opakuji, Advokáti jsou výborným seriálem.
Warning: Undefined variable $user_ID in /data/web/virtuals/42073/virtual/www/wp-content/themes/dum-dum-ajvngou/comments.php on line 72