Zrovna jsem se vrátil z Hradu, eh, z dovolené a tak skvělé ubytování jsem v životě nezažil. Vypravili jsme se se Sborezem (stejně jako já si do bagáže přibalil manželku + dítě) do Jeseníků, přesně do Červenohorského sedla, kde jsme si zamluvili ubytování v penzionu jménem Chata H&D. Už podle názvu jsem si představoval obyčejnou chatu se standardním vybavením. Na hrůzostrašném webu bylo sice psáno něco o sauně a dalších vymoženostech, zmínce, že chatu navrhl přední český architekt včetně líbivých fotek, ale nevěnoval jsem tomu valnou pozornost neboť všichni víme, že realita může být  kolikrát poněkud odlišná…

Navíc cena 310,- / 1 osoba za noc (pokoj s označením „DELUXE“) neindikovala zrovna přepych.

První šok nastal, když nám otevřela příjemná paní a nás ovanula klimatizace. Moje první myšlenka byla, že na tomhle vážně architekt zapracoval. Šedé dřevěné obložení v kombinaci s obnaženým betonovým stropem je úžasné. Chata stojí od roku 2007, ale nikde žádné známky opotřebení.

Druhý šok – do ruky dostáváme čipové karty k pokojům. Opravdu to stojí 310,- na noc? V pokoji na nás čeká pořádná širokoúhlá LCD televize s nábytkem z IKEA, sprcha s WC a ručníky.  Abych se tady nerozplýval moc dlouho, všechno ladilo a vypadalo skvěle. Sprchový panel s velkou hlavicí nad hlavou byl k nezaplacení.

Třetí šok – Sauna. Představoval jsem si klasickou zahnědlou saunu s nějakou komůrkou na odpočinek, ale jakmile jsme nahlídli, bylo vymalováno. Všechno velké. Velká šatna s velkým zrcadlem i umyvadlem. Vlastní sauna vypadá PŘESNĚ, pardon – LÉPE než na fotce a k tomu další velká místnost s lehátky na regeneraci. Použil jsem fota z webu H&D (opakuji – jsou slabší než realita). Sauna stojí min. 270,- (90,- na osobu) a dostanete od paní bílé prostěradla.

Takový bonbonek nakonec byl už jenom v podobě (opět) velké prosklené společenské místnosti, s hi-fi věží a LCD TV. V přízemí je i druhá, kde najdete kulečník (na fotce chybí) s fotbálkem a ŽÍNĚNKAMA na cvičení. Kulec je za 50,- (když po vás nikdo nejde, tak prý můžete hrát dlouho jak chcete!)

V chatě je i kuchyňka se vším, co je potřeba. Paní, co se o vás stará je neustále k dispozici, každé ráno uklízí a na pokoji máte dokonce i cedulku jako v hotelu „Nerušit“, z druhé strany „Prosím uklidit“ (!!).

Jediná chybička na celé téhle kráse jsou kliky u dveří. Nejde o čip, jde hlavně o hlasitý zvuk při zavření, kdy zacvakne západka (nebo co to je). Díky tomu jsme si večer raději nechávali dveře jenom přivřené, protože vedle spalo malé roční dítě. Jakýkoliv zvuk z chodby pronikl zavřenými dveřmi jako nic.

Pokud chcete vyjet do Jeseníků a mít ubytování čtyřhvězdičkového hotelu s hvězdnou cenou (letní sezóna)… tak jedině Chata H&D. Byla to bomba. 1. Sborez
  23:51 - 26. Čvc , 2010           

  Pravdu díš kámo. Chtělo by se tam podívat v zimě na lyže. Asi taky zážitek. Zdarec.

 2. Ajvngou
  23:55 - 26. Čvc , 2010           

  Zdarec, ale asi už by to bylo o pár set korun dražší na noc…

 3. Ajvngou
  19:03 - 27. Čvc , 2010           

Warning: Undefined variable $user_ID in /data/web/virtuals/42073/virtual/www/wp-content/themes/dum-dum-ajvngou/comments.php on line 72