Sháníte hru, která je nenáročná a ještě vás vcucne hratelností, o který se nezdálo ani vývojářům Dostihů a Sázek (a to teda byla šlupka!)? Puzzle Quest stojí pod tvým monitorem a čeká až jí dáš příležitost to dokázat. Pokud tě ovšem alespoň trošičku baví hry typu tetris a rpg, protože tohle všechno dohromady je PQ. Je to logická záležitost s možností „upgradovat“ tvého hrdinu… že to nejde? Áááále!

Spíše než tetris je to logická verze hry, kde musíte k sobě dát 3 stejné barvy (tvary, prostě cokoli stejného), které následně zmizí a dají prostor pro další. Podle obrázku si to lze velmi dobře představit.

Toto je v podstatě HLAVNÍ obrazovka, kde budete 90% herního času. Zbytekse odehraje na mapě (obr.2):

Už se vám matně rýsuje o co jde? Pojďme trochu blíže. RPG prvky zde zastupuje příběh, výběr vašeho hrdiny z bojovníka, rytíře, mága nebo druida a postupný upgrade na lepší a lepší a lepší level. Kdo by tohle neznal. Unikátní je ona kombinace s logickou hrou. Máte hrdinu, máte misi a hurá do světa za lepší budoucnost. Příběh nebudu vykládat.. sám ho neznám a ani mě to nikdy v recenzích nebavilo číst. Tady jde o HRU.

Veškeré boje (a že jich bude) se odehrávají na 1.obrázku. Vlevo nahoře je můj avatar a vedle má 4 různě barevné sloupce – to je mana. Hra je na tahy, takže pokud spojíte např. 3 barvy k sobě, přičte se vám žlutá mana a na tahu je soupeř. Toho porazíte pouze tím, že budete spojovat lebky. Tím mu ubydou životy (velmi pěkně zobrazeno blesky, které jakoby zasáhnou jeho postavu). Kromě barev a lebek jsou zde peníze a zkušenosti (fialová barva), díky kterým zlepšujete postavu a dostáváte nová kouzla.

Kouzla – výborné okořenění soubojů. Nejenom spojením lebek můžete protivníka zničit. Každá postava má v závislosti na svém povolání i různé druhy kouzel. Stačí kliknout na kouzlo EARTHPOWER (obr.č.1 – levé menu dole) a zmizí všechny zelené barvy, jejichž mana se přičte vám. Jsou i kouzla útočná, obranná atd atd.. jen si vybrat. Každé kouzlo ale ubírá manu. Proto nemůžete kouzlit kdykoliv a musíte i trochu taktizovat, jakou barvu spojíte.

Dokonce můžete ovlivnit váš útok i tím, jakou si vyberete zbraň! Další věc je, že časem začnete dobývat na mapě i celá města, kde můžete zlepšovat obranu, míchat nová kouzla a můžete i přibírat do party nové členy! Ti vám zlepší zase o fous útok, obranu atd.

Zdá se, že je toho opravdu hodně, co můžete dělat. Je to tak a přitom se to zvládne odehrát v podstatě na 2 herních screenech! Neskutečné! Grafika je pěkná, hudba neurazí (stejně si jí vypnete) a výkon vašeho PC určitě nevytáhne na maximum, i když jedete na nějaký trosce s chladičem z kamiónu. Bohužel je zde i pár záporů.

Časem se stane PQ přeci jenom stereotypní, protože obtížnost je příliš slabá a soubojů je MOC. Umřete? Není problém, prostě zase začnete hrát ten samý souboj, keterý jste před  minutou prohráli. Navzdory tomu mi PQ vzal týden života do pozdních nočních hodin. Zkus to i TY!

P.S. V nabídce můžete hrát  Online (nepovedlo se mi spojit, zřejmě z to může datum vydání hry) nebo LAN (to by mohl být mazec!) A dělá se prý na dvojce…. OMG! Tolik dovolený nemám!  1. Andulák
    17:19 - 3. Dub , 2009           

    Je to strasne chytlavy.. nejdriv jsem myslela ze me to nebdue bavit, ze to bude typicka strategie, ale ty battles jsou vyborny 🙂


Warning: Undefined variable $user_ID in /data/web/virtuals/42073/virtual/www/wp-content/themes/dum-dum-ajvngou/comments.php on line 72