Professor Heinz Wolff’s Gravity je příjemná logická hra, kde hlavní roli ve vymýšlení hraje, světe div se, gravitace. Dost se to stylem podobá namakaným Incredible Machines, kde jste z různých komponentů sestavovali jakýsi mechanismus, který splnil zadaný úkol (svíčka přepálí provaz, ten pustí závaží, které vymrští cihlu přímo na místo určení apod.). Gravity je jednodušší, alespoň co do ovládání a počtu prvků, s kterými manipulujete, ale i tak dá někdy řádně zabrat. Úkol je jednoduchý. Stisknout červené tlačítko, nacházející se v každém levelu. K tomu využijete různé kuličky, různé elementy a samozřejmě… gravitaci. Nejlepší představu si uděláte podle traileru v článku

Gravity je co do velikosti opravdu „do kapsy“, protože 120MB dnes nemá už ani snad ta kalkulačka we windows 🙂

Gravity nabízí přesně 100 levelů a to včetně nápovědy, kterou si můžete koupit za body. Těch bodů máte 200 a jedna nápověda se pohybuje kolem 10-40 bodů. Funguje tak, že vám ukáže první krok, kam by se třeba jeden element hodil. Pokud stále tápete můžete si koupit další. Nevyplýtvejte si to hned jako já, protože Gravity rozhodně není extrémní přehřívač mozku, ale potrápit vám dá. Zatím jsem se i s nápovědou dostal do levelu 74 a i kdybyste snad vytuhly nadobro, na YouTube jsou videa s návody (nevyužil jsem, zatím).

Kromě klasických 100 úrovní nabízí i 4 minihry. Postavte největší vež v časovém limitu nebo nastřílejte z děla co nejvíce košů atd… Jsou celkem zábavné, ale přeci jenom, není to ono. Další „minihra“ je Sandbox. Podle mně úplně na pytel. Prostě si jenom můžete házet s elemnty různě je stavět a přepínat mezi gravitací, gravitací s vodou a stavu beztíže, jinak k ničemu. Omrzí to po 10ti sekundách. K dispozici je i vlastní editor levelů. Jenom úplně nechápu, proč se například vaše výtvory nedají exportovat, abyste je mohli například někomu poslat nebo stahovat z netu. Tady malé mínus.

Grafika a zpracování je v pohodě (snad jenom má menší rozlišení). Každá úroveň má vlastní pozadí a kulička se valí tak jak má. Koho baví logické hry, určitě tomu pár hodin věnuje.
Warning: Undefined variable $user_ID in /data/web/virtuals/42073/virtual/www/wp-content/themes/dum-dum-ajvngou/comments.php on line 72