Nedávno mi napsal známý Michalxo, že by mě tohle mohlo zajímat, že prý se mi tyhle věcičky líbí. Nemýlil se. Pěkně jsem u téhle logicko akční originálně pojaté plošinovky vytuhl. Atmosféra vás vážně pohltí, obzvlášť teskné tóny houslí a výtvarné pojetí. To by ale nebyla kdovíjaká orginalita. Potěší, ale základ Braidu je jinde. V originalitě! Já vím, to už taky zní jako klišé, ale představte si, že v Braidu prostě NEMŮŽETE umřít, protože ovládáte ČAS a další nehorázné finty, které uvidíte v traileru dole v článku. Mohu vám slíbit, že je na co koukat.

Čas ovládáte pouhým stisknutím klávesy SHIFT a čím déle ji držíte tím více se čas vrací. Dalo by se to krásně přirovnat k filmu, který přetáčíte zpátky jak se vám zachce a když přestanete přetáčet, máte šanci napravit chybu, co jste udělali předtím. Takže když umřete – jenom si přetočíte vaší hru zpátky do té doby kdy ještě žijete a zkusíte to znovu.

Teď to zní, že celá hra musí být dost jednoduchá. Opak je zase pravdou. Takový skvělý level design a hlavně logické chytáky jen tak někdo nevymyslí, to vám můžu slíbit. Ze začátku jsem si myslel jak to proběhnu a bude konec. Ouha! Váš hrdina totiž musí sbírat kousky puzzle, které jsou různě rozmístěny v úrovni a ne vždy jsou prostě jenom tak na dosah a dokáží řádně potrápit vymýšlením, jak se k nim dostat. Přitom musíte využívat pořádně právě zpomalení nebo vracení času a někdy… ufff! Asi takhle .)

Ono to vracení času má ještě jeden fígl. Šipku nahoru nebo dolů můžete určit rychlost jakou se čas vrací a hned z úvodu je to v jednou levelu ZÁSADNÍ věc. Jinak vám to ze začátku přijde jako takový roztomilý Mario.

Postupem hrou se objevují další vychytávky a přijít na to, jak se dostat dál je zabíračka na ntou. Dost řečí a jděte na to.Můžete si stáhnout i čestinu do hry ZDE. Teď se podívejte na trailer a nechte se pohltit světem Braidu!  1. Michalxo
    17:48 - 14. Bře , 2010           

    Nie som si isty ci to je „free“ :-/
    Myslim, ze to stoji do 10$ takze tie odkazy asi rychlo zmaz 😉 😀


Warning: Undefined variable $user_ID in /data/web/virtuals/42073/virtual/www/wp-content/themes/dum-dum-ajvngou/comments.php on line 72