Pořad Ano, šéfe! Zdeňka Pohlreicha vycházel primárně z konceptu Kitchen Nightmares Gordona Ramsayho. Novinka na Primě jménem Na nože! by se možná ráda tvářila jako další Ramsayho pořad jménem Pekelná kuchyně (Hell’s Kitchen), například první nástup soutěžících nebo úkol uvařte jedno jídlo podle sebe, ale jelikož na to nejsou především finanční podmínky, jede na poněkud upraveném konceptu, ale základ zůstává stejný. Několik vyvolených soutěží o přízeň poroty, která hodnotí jejich kuchařské umění a dovednost. V PK stačil Ramsay, v NN! jsou porotci tři.

Jde o Zdeňka Pohlreicha, Roberta Vaňka a jednu gurmánku, na jejíž jméno si už nevzpomínám. Jak je slyšet v traileru, má to být návrat Pohlreicha na televizní obrazovky. A návrat je to poněkud vlažný.

Hned z prvního úkolu, krájení cibule, kde se z padesáti vybírá dvacet postoupivších, jsem měl rozpačitý dojem. Na jednu stranu přísný výraz a dramatický hlas při oznamování úkolu, na druhou jakási nedramatičnost dění. Zásluhu na tom má především střih s kamerou.

Soutěžícím je vidět pod prsty málo, takže když někoho vyberou nebo vyhodí, nevíte dost dobře proč, protože jste prostě neviděli jak to dotyčný dělal. Kamera většinou zabírá potící se hlavy nebo pěkně z dálky.

Kámen úrazu přichází, když mají kuchtíci udělat vlastní jídlo, aniž bych tím myslel jejich výtvory. Myslím tím především ZMATENOST. Z těch dvaceti lidí  jsem viděl něco málo přes půlku, uprostřed toho byl rychlý sestřih, kdy jsem absolutně chvílema nevěděl, k jakému jídlu či soutěžícímu padají komentáře nebo nedejbože – kdo co uklohnil. A jak jsem říkal, nebyli vidět všichni. Zajímal mě třeba kuchař z dílu Ano, šéfe!, který tam prostě nebyl vůbec a přitom postoupil. Jestli se to nemohlo vejít do pořadu všechno, tak si měla režie odpustit zbytečně dlouhé medailonky.

Inu co, alespoň ty komentáře k jídlu mohly být lepší. Zřejmě nejhorší byla studentka VŠ (21) s její minimalistickou kuchyní – pokrm by se dal nazvat „pět plátků jahod s kapkami omáčky a lískem bazalky“, bohužel pořádný koment nikde.

Při vyhazování i postupu by se určitě hodila kraťounká rekapitulace, aby si divák hned vzpomněl na kuchařovo jídlo a vizáž. Bohužel, leda prd.

Zatím nad pořadem hůl nelámu, už podle ukázek k dalšímu dílu to vypadalo slibně. Rozhodně tomu dám šanci a co vy?

P.S. počítám, že stejně jako Ano, šéfe! budou všechny díly Na nože! na streamu.cz. 1. jurage
  8:14 - 11. Zář , 2010           

  Hoj, tento porad ale neni podle pekelne kuchyne, ale podle poradu Masterchef, ve svete je to velice popularni a nedavno to rozjeli i v americe

 2. Ajvngou
  9:45 - 11. Zář , 2010           

  Aha, dík za info, tenkrát jsem totiž o tom slyšel vykládat Pohlreicha, že by to udělali, ale nejsou peníze na luxusní restauraci atd…

 3. Ajvngou
  11:51 - 17. Zář , 2010           

  Ta Masterchef – co-producent Gordon Ramsey. A vychází z Pekelné Kuchyně – zdroj Wikipedia.

 4. jurage
  9:55 - 28. Zář , 2010           

  mno tak masterchef je spis neco jako Top chef, s pekelnou kuchyni to ma spolecne jen ramsyho, o tech cook show ted vim hodne, soused je kuchar a tlumocim mu je))

 5. Ajvngou
  13:39 - 8. Led , 2011           

  Jo, máš pravdu. Špatně jsem si to přelouskal.


Warning: Undefined variable $user_ID in /data/web/virtuals/42073/virtual/www/wp-content/themes/dum-dum-ajvngou/comments.php on line 72