Nový sitcom (bez smíchu v pozadí) televize abc (Lost, Defying gravity a další…) jménem Modern Family je o jedné velké (hetero, gay, multi-kulturní, tradiční) rodině a pro mě je to skvělé překvapení ke konci roku, protože už dlouho jsem se takhle u televizní obrazovky nezasmál. Musím se ale přiznat, že se mi do toho vůbec nechtělo a myslel jsem si, že jde o nějakou klasickou sitcomovou záležitost, které je na světě jako lidí co jezdí autobusem. On ten obal už nezáří zrovna kdejakou originalitou a podle CSFD komentářů, humor seriálu zřejmě taky nesedl úplně všem.

To mně teda sedl makabrózně a to jsem ani nemusel sledovat několik dílů, aby mě to chytlo. Naopak hned po prvním dílu jsem si říkal, že to je vážně dobré a druhý díl mě do sedačky usadil dokonale. Možná to bude i absentujícím smíchem v pozadí, protože to ticho dá vyniknout fórku několikanásobně víc a nemusí se sázet pouze na situační humor.

Modern Family (Moderní rodina) je takzvaně „mockumentary“, to znamená, že se to trochu tváří jako dokument (nějakého roztřeseného dokumentárního obrazu se bát nemusíte) sledující reálné lidi. Třeba v jednom dílu několikrát uvidíte jakoby rozhovor s různými částmi rodiny (rodiče, děti, gay páreček), kteří komentují některé situace, co se zrovna staly a řeknu vám… srandy kopec. Na oficiálních stránkách se náhodně pouští různé momenty ze seriálu a tam jde pěkně vidět, že si můžete vybrat skoro každý moment z dílu a bude to vtipné. Prostě humorem nabušených 20 minut.

Obzvlášť se neustále těším na onen gay pár, hlavně toho silnějšího týpka, protože jeho hlášky by zabily i v reálu. Kdo nadšeně sledoval legendární sitcom Ženatý se závazky jako já, ocení i „Ela Bundu“ (herec Ed O’Neil) v roli dědy a jeho multikulti rodinku – ta je nejlepší! No a komu se třeba líbí obě verze The Office, určitě si jako favorita vybere tátu tradiční rodinky, který se snaží být tak moc COOL, až z něho ta trapnost teče.

Na Modern Family mě ještě těší, že netrpí moralistickýma dlouhýma 5ti minutovýma koncema jako třeba Přátelé nebo Krok za krokem. Něco málo tady je, ale ve správné míře.

Je jasné, že tenhle kousek silně doporučuji a vy už utíkejte na fanstránky www.modernfamily.cz, kde najdete titulky i linky na stažení.

Trailer s českými titulky: 1. Ajvngou
  15:14 - 16. Pro , 2009           

  P.S. v 8. díle je jako host seriálu Edward Norton v roli bídného muzikanta z 80. let.

 2. xxENDxx
  15:51 - 16. Pro , 2009           

  no joo… ed norton… a ja ze je mi ten luuzr odnekud povedomej 😀

 3. Maxx
  12:32 - 10. Dub , 2020           

  A jsme u konce, tento dík má zpoždění 11 let, ale vážně to byl tenkrát super tip na seriál ☺️


Warning: Undefined variable $user_ID in /data/web/virtuals/42073/virtual/www/wp-content/themes/dum-dum-ajvngou/comments.php on line 72