Nastal čas podělit se se světem o pár zajímavých adres, kam si občas vyšlápnu, pardon, vykliknu. Rovnou vynechám provařené linky jako jsou:  Seznam, ČSFD, AJVNGOU, Facebook, Google apod. To snad zná každý ňouma (hlavně tuhle stránku, o tom nepochybuju). Nezaměřil jsem se pouze na adresy, bez kterých si serfování na netu nedokážu ani představit, ale i na ty, které mě zaujaly v poslední době včetně všech různých bločků. Snad to pro někoho bude zajímavá exkurze do tajů mých záložek a oblíbených webů. Jako prvního pána na holení tady mám…

Videacesky.cz – nejúspěšnější projekt, viz moje tvorba webů. Z něj mi na blog chodí spousta lidí. Různá zábavná videa nebo webseriály z YouTube s českými titulky. Poslední dobou je na mě těch seriálů až moc, takže se na videjko podívám výjimečně, jinak samozřejmě doporučuju. Dají se tam najít parádní kousky.

Lupa.cz – na Lupě je spousta zajímavých článků o českém internetu.

Tyden.cz – nejlepší týdeník co znám. Kdysi jsem četl papírovou verzi při cestě do práce MHD (45 minut!). Naštěstí už MHD nevyužívám, takže kromě na dovolených se k němu dostanu jen zřídka. Kromě Novinky.cz (mají štěstí, že jsou na seznamu) můj zpravodaj dne. Ups. Týdne.

FFFilm – blog o filmu Františka Fuky. Recenze, které mě pobaví a dobře se čtou. Sám se tomuto vzoru snažím neúspěšně přiblížit. Pokud se vám líbí styl FFFilmu, doporučuju ke stáhnutí i pořad Odvážné palce. Podrobnosti ZDE.

Warez blog – informace o novém warezu. Vím, že existují i jiné, třeba zahraniční, neskutečně aktualizovaný Releaselog nebo český RELEASEinfo, ale w-blog je přehlednější.

Warez-BB.org – jedno z největších warez for. Kvůli českým věcem chodím na warcentrum.cz nebo klasiku warforum.cz, ale pokud jde o cizí, lepší než Warez-BB jsem nenašel. Je rychlé a má kolem 2 miliónů uživatelů.

PRO PRÁCI:

CG textures – hledáte textury zdarma? Tohle je ta správná stránka! Používám i klasiku v podobě hledání obrázků na google, ale CG textures už mi hodněkrát pomohlo. Například ve výběru textury do pozadí u připravovaného webu pro jedno truhlářství (snad ho brzy už postnu na blog).

Dafont.com – hledáte fonty zdarma? Jedině dafont. Přehledný design, tisíce fontů, možnost napsat určitý výraz a možnost prohlédnout si ho jak bude vypadat ve všech typech písma. Pokud sháníte CZ fonty, zkuste Ceskefonty.cz. Je jich málo, ale někdy se hodí.

PSDfan & Photoshoplady – tuny tutorialů pro PS a další. Spousta inspirace. Hodně se mi líbí rubrika, kde se redesignuje nějaký web. Vždycky když se do toho zaberu a projíždím všema těma super kouskama, padne na mě deprese, co to dělám za hrůzy.

Dryicons.com – každý občas potřebuje ikonku… zdarma.

BLOGY

Blogy známých. V honbě po dalším čtení jsem se stal v poslední době občasným návštěvníkem těchto blogů:

Sborez – kamarádův blog. Dost spolu řešíme spousty problémů, hlavně s láhví Myslivce.

Ládínek – opět známý, u kterého se mi líbí styl psaní. Škoda jen, že moc neaktualizuje.

Mr.Pierc – to je opačný případ než Ladínek. Několik postů denně, takže se mezi tou vatou dá najít i nějaký zajímavý tip. Vzhled blogu stojí za starou bačkoru, ale co už, cestičku jsem si k němu našel.

RC4 – hlavně krátké články o nových trailerech či filmech s komixovou tématikou.

Lelkoun – blog linuxáka. Líbil se mi styl psaní a… zůstal jsem.

Patrik Vogl – sem se chodím zasmát debilním článkům, které píše jeden „webdesignér, publicista a copywriter, switcher (tím chce autor říct, že přešel z Windows na MAC a zase zpátky)“, který má v profilu uvedené vlastnosti jako „skvělé komunikativní a mluvčí schopnosti“ nebo moje oblíbené: „atraktivní vystupování na veřejnosti“. Jeho úvahy na různé témata jsou češtinářské a logické bomby! Čtu je nahlas i manželce. To se vždycky nasmějeme. Pro lepší pochopení doporučuji zhlédnout heslo Patrik Vogl na Exotopedii nebo Kinderhulán – diskuzní klub na diskuzním foru Okoun.cz.

POSLECH

Archiv Českého rozhlasu – využívám ho přes dva roky. Jedete na delší cestu? Stáhněte si pořady ČR. Více jsem napsal ZDE.

Králoství mluveného slova – forum s odkazy na stáhnutí všeho, kde se mluví. Audioknížky, divadelní hry, povídky…

OSTATNÍ

Dále navštěvuji především weby se seriály. O většinu se starám, takže jenom telegraficky aktuální: Sons of Anarchy, Boardwalk Empire, Misfits

Serialzone.cz – hledám zde především info o nových seriálech.

Combat Arms – jediná online hra, co teď hraju (a zase se starám o web). FPS střílečka s RPG prvky.

PWimage – potřebujete někomu rychle poslat obrázek? Stačí ho nahrát sem a poslat můžete jenom link. Ideální je to třeba pro fora, protože po uploadu obrázku si můžete zkopírovat i v různých typech odkazů. Jednoduché rychlé a bez otravné Captchy. 1. rc4
  19:32 - 16. Lis , 2010           

  Pěkný článek 🙂 Hlavně mě zahřálo u srdíčka, že i já jsem se dostal do úzkého výběru 😀

 2. MrPierc
  21:40 - 16. Lis , 2010           

  Chápu, že nejsem na tvojí intelektuální hladině, ale blog nepíšu kvůli tobě, ale kvůli sobě. A právě že píšu o čemkoliv, tak si každý najde něco – i když to je třeba blbost. Já se tím odreaguju. Zapoměl jsem, že většina lidí chodí lidem na blogy kvůli vzhledu a ne kvůli obsahu.

 3. Ajvngou
  8:00 - 17. Lis , 2010           

  Trocha kritiky ještě nikoho nezabila.

 4. MrPierc
  9:47 - 17. Lis , 2010           

  Ale víš, že muži se mají stále chválit ( tvrdí to ženy ).

 5. Sborez
  17:18 - 18. Lis , 2010           

  JJ, vytříbený vkus. Děkuji za první místo mezi blogy. To jsem nečekal. Jinak všechny ostatní z „klubu“ navštěvuji také. Jo a pvogl taky, to je zdroj každodenní zábavy. Protože jestli se na ostatních stránkách zobrazí perla obden, tak pvogl má dvě denně a to mě vždycky pobaví.

 6. Ládínek
  14:33 - 20. Lis , 2010           

  Hmm, jaká to pocta! Být zmíněn samotným Ajvngouem na blogu 🙂 Já se pokusím něco sepsat častěji. Řekněme alespoň jednou do měsíce 🙂
  PS pozitivní ohodnocení vždy potěší!

 7. Carl114
  16:50 - 9. Říj , 2011           

  Jen škoda tak dlouhého textu u Patrika. Přijde mi to hloupý soudit člověka jen podle nějakého blogu… nebo celkově z pohledu, co našel na internetu. Třeba si jen ze všech dělá prdel.

  Víc hloupý mi přijdou stránky o něm na které odkazuješ. Jsou založené čistě na tom, že píšou kraviny a trapný bláboly o ostatních. Něco jako hloupé časopisy pro blbky. To mi přijde maximálně trapný.

 8. Ajvngou
  17:08 - 9. Říj , 2011           

  Rozumím, že narážíš na svůj polsední článek, který je stylu PV velmi podobný. Obecný pravdy zabalený do tuny balastu a slovíček „úžasný, nádherný, blablabla“. To mi taky přijde maximálně trapný, a proto mi i PV přijde trapný až za ušima. Exotopedia to bere s humorem. Možná bys měl napsat článek: „Berte život s humorem, usmívejte se!“, to se k tvému blogu hodí.


Warning: Undefined variable $user_ID in /data/web/virtuals/42073/virtual/www/wp-content/themes/dum-dum-ajvngou/comments.php on line 72