Paypal, nejrozšířenější platební systém na internetu. Říkáte si asi, proč bych si ho měl pořizovat? No jestli hodláte kupovat COKOLI na netu, PayPal je několikanásobně lepší než nějaká kreditní karta, kde je riziko zneužití o pár levelů výš a hlavně… PayPal je dnes standardem a je skoro všude.  Od E-Bay až po kdejaký e-shop. V Česku sice není tak rozšířené jak by si asi přálo hodně lidí, ale já osobně dávám přednost těm, které tuto možnost platby nabízejí. Takhle jsem třeba nakoupil knihy k vánocům nebo vinyly pro mého bratra. Nejenže je hned hotovo, ale i poplatky za poštu se vám zmenší a navíc… nemusíte na poštu do fronty (to mě, starýho pecivála, těší nejvíc).

Výhody jsou tedy jasné. K tomu bych dodal, že stejně jako mBanka má PayPal „skoronulové poplatky“. To znamená, že normální fyzická osoba si může svůj účet vést v podstatě zadarmo. Pár korun zaplatíte pouze v určitých případech. Například převod peněz  z vašeho PayPal účtu na váš účet v bance vás bude stát 30,- POKUD částka kterou převádíte je menší jak 3000,-. Jinak normální placení je zadarmo.

Jak to vůbec funguje? Když jsem si poprvé zakládal účet, nechápal jsem, jak můžu platit přes PayPal aniž bych tam měl nějakou korunu. Proto jsme hledal možnost jak si na PayPal poslat peníz. Jde to, ale princip je jiný. PayPal je propojen s vaším regulérním účtem, takže když si něco kupujete, PayPal vezme peníze z vašeho normálního účtu v bance a pošle je tam, kde jste něco kupovali. Já potřebuji PayPal i navíc k tomu, že mi na něj chodí i dolary z fotobank. Tyhle peníze ale na účtu PayPalu zůstávají a jak už jsem řekl předtím, vybrat si je můžete (převod na váš účet v bance), ale pokud bude částka menší jak 3000,- zaplatíte oněch 30,-.

Další výhoda, která je spíš pro webtvořiče, je tlačítko DONATIONS, ketré si můžete i upravit jak chcete (např. zde – pravé menu „podpřte nás“). Kliknete a můžete poslat někomu nějakou tu korunu. Tady ale musím upozornit, že v tomto případě si PayPal strhne pevnou částku (myslím, že 10,-) + %  z darované částky. Už jsem zapomněl kolik to bylo, ale jeden borec mi poslal 30,- a z toho se mi strhlo 11,62,-.

Pokud vás to zaujalo a potřebujete o něco víc informací než je jenom tento zběžný přehled, doporučuji navštívit PayPal CZ poradnu.

P.S. jak mám ty dolary na účtu, tak celková částka  (přehled) se vždy převádí na CZK a můžu vám říct, že koruna nám pěkně lítá 🙂 Jeden den mám 6000,- a druhej už 6200,-.  1. printera
    14:02 - 11. Kvě , 2009           

    ahoj prosim o radu ohl. mixpodu..když chci dát playlist na blog, kde vyhrabu ten kód?nikde nic nevidim a když už najdu kod, ale je to uplně nějaká jiná hudba!
    kdo ví..poradte pls!
    printera@seznam.cz


Warning: Undefined variable $user_ID in /data/web/virtuals/42073/virtual/www/wp-content/themes/dum-dum-ajvngou/comments.php on line 72