Dneska jsem narazil na další skvělej blog, u kterýho jsem vytvrdnul na několik hodin a ještě pořád na mě čeká spousta materiálu k přečtení (a zasmání). Řeč je o hudebnimasakry.blogspot.com hudebnimasakry.cz, kde autor vtipně a čtivě rozebírá ostudný hudební kousky, většinou domácí produkce. Až se trochu začtete, jména jako MC Duro, Patrik Fox nebo Marie Pojkarová se vám dozajista uhnízdí v povědomí. Oceňuju především lehkost, zasvěcenost a humor, s jakým Jarda Konáš rozebírá zpívající zoufalce s jejich klipy. Po FFFilmu a Módním peklu je to další parádní kousek do mých oblíbených odkazů.

Zase jednou někdo, kdo vypouští do světa přesně to, co si myslím o všech těch Michalech Davidech, Luckách Vondráčkových, MC Ericích, Petrech Kotvaldech a dalších podobných hrůz hudebního byznisu. Klip jde většinou ruku v ruce s kvalitou interpreta. Hlavní náplní je kritika klipu, ale vždy se dozvíte, o jakého zpívajícího chudáka jde pomocí krátkého popisku úvodu.

Když si pročtete pár článků, ta vám dojde, že většina pochází ze stejných stájí stále stejných producentů. Hudební masakry vřele doporučuju. Tam prostě musíte zajít. Málem bych zapomněl i na profil na facebooku, který má skvěle výstižnou fotku v záhlaví: http://www.facebook.com/hudebnimasakry. Blog se dostal i na obrazovku ČT1.

Klip, který na mně zatím zanechal největší dojem, i když je mi jasný, že jde o děti, který si prostě udělaly klip tak, jak to umí jenom děti a nejedná se o „profesionály“. Určitě si k němu přečtěte i článek http://hudebnimasakry.blogspot.com/2011/11/mc7-borci-na-druhou.html:



  1. […] nám nabídnul přesně ve stejnou dobu jako Chladservis VaRa. O hudebních masakrech jsem už psal tady a byl jsem z nich tak nadšen, že když se mi Jarda Konáš ozval a ptal se, zda bych náhodou […]

  2. Médea
    11:53 - 23. Čvn , 2012           

    Jednou jsem se ho zastala, když nějaký chytrák napsal, že jen závidí fanynky „Figlasovi“ a sám nic neumí. Napsala jsem, že on má také fanynky, minimálně jednu. 🙂
    Znám trošku i jeho hudební tvorbu, je to dost šikovnej chlap a tyhle jeho stránky jsou stále víc známější a dokonce věřím tomu, že on je jedna z těch povah, které se nedají koupit a mohl by skutečně s pár věcmi pohnout.


Warning: Undefined variable $user_ID in /data/web/virtuals/42073/virtual/www/wp-content/themes/dum-dum-ajvngou/comments.php on line 72