A už se to blíží, už se to zase řítí! Volby 2010 do poslanecké směmovny. Spíše než věčné debaty na Českém rozhlase nebo v televizi mezi stranama, co soupeří mezi sebou o každý hlas voličů, mě zaujaly především různé doprovodné jevy. To jsem se nasmál cestou do Prahy (a Prahou), kterou lemovaly billboardy s Jirkou, kde nám sliboval nejenom pivo za 2 koruny, ale třeba i zrušení poplatků u veterináře (s dovětkem: „Jirko, díky“). Billboardy proti ODS už takovou nápaditost postrádají. To další akce, jako třeba „Přemluv bábu!“ od Jiřího Mádla a Kláry Issové, kde se snaží apelovat na mladší voličstvo, se celkem povedla…

Inspiraci si sice bere ze slavnějšího videjka od Sarah Silvermanové, což je v USA hodně populární komička, které jsem přeložil a můžete si tak udělat představu, jak se obě dvě od sebe liší. V tomto případě Sarah nepodporuje pravici, ale Baracka Obamu. Na videacesky.cz vznikla celkem ohnivá debata. Issová i Mádl na to jdou trochu víc zhurta, ale pořád je na tom vidět, že jde o nadsázku a hlavně se na 100% povedlo, že o tom každý mluví. Na tohle vznikla dokonce i parodie. Na všechny tři videa se můžete podívat:

a reakce na Přemluv bábu s názvem „Zabij bábu!“:

Další rekace přišla ze Strany zelených, přímo od leadera Ondřeje Lišky a Jiřiny Šiklové. Určitě povedené, „Tahle země není pro starý“:

a na závěr alespoň 2 billboardy. Jeden takzvaně amatérský a druhý profi od ODS, o kterém jsem se zmiňoval: 1. MrPierc
  22:27 - 3. Kvě , 2010           

  Zabij bábu je opravdu velmi trapná agitka pravičáků (laMartin) ( asi sponzorované ODS ). Je jedno koho budu volit, ale přemlouvat někoho aby volil tuhle nebo tuhle stranu je nesmysl. V této zemi lze zvolit pouze menší zlo. Stejně se po volbách ty strany spojí třeba s čertem, jen aby se udrželi. Takže volit prázdnou obálku.

  Nejubožejší je úroveň naší politiky, kde si strany kupují bilboardy a pomlouvají/špiní sami sebe.

 2. Ajvngou
  8:10 - 4. Kvě , 2010           

  Zabij bábu přemlouvá k volbě hlavně Věcí Veřejných a Top09. A volit prázdnou obálku = volit komunisty.

 3. Sborez
  12:26 - 4. Kvě , 2010           

  Nejubožejší je nejít volit.

 4. MrPierc
  16:09 - 4. Kvě , 2010           

  Ne, je to trapné se propůjčit volbám. To už se mi víc líbí tenhle projekt http://vymentepolitiky.cz/

 5. Ajvngou
  19:36 - 4. Kvě , 2010           

  A ten projekt vyzývá k čemu? No abys šel volit a neremcal, jak se má volit prázdná obálka.

 6. MrPierc
  21:40 - 4. Kvě , 2010           

  Já jsem neřekl, že já budu házet prázdnou obálku. Stranu mám už asi vybranou. Obálka je spíše stylem protestu – nic se tím ale nezmění (bohužel). Důležité je jít volit. Takže půjdu jako uvědomělý občan a budu volit.

 7. lamaRTIN
  22:19 - 5. Kvě , 2010           

  MrPierce trochu znám a garantuji vám že je to komunistický agitátor a Paroubkův chlapec. Proto se nedivím co zde píše. 🙂

 8. Sborez
  18:00 - 6. Kvě , 2010           

  Jo politika, ta lidi dycky rozvášní 🙂

 9. uramama
  12:02 - 30. Kvě , 2010           

  Ve mně tedy politika nijakou vášeň nevzbuzuje, ale možná jsem na to už stará..ale nevolit je největší chyba, Vím o mladých urencaných lidech kolem třicítky, kteří ještě nikdy nevolili po revoluci. K těm nemám slov a už mě dávno přestalo bavit jim posílat SMS at neopomenou jít volit. Zklamání.


Warning: Undefined variable $user_ID in /data/web/virtuals/42073/virtual/www/wp-content/themes/dum-dum-ajvngou/comments.php on line 72