V pátek jsme se s Kóčou vydali na akci jménem Trailer Night, kterou pořádal server Moviezone.cz. Jak už sám název napovídá, šlo o přehled trailerů v pražském kině Bio Oko nacpaný do dvou hodin. Byl jsem zvědav, jak to bude probíhat, protože jsem si nedokázal představit, že bych se měl bavit celé dvě hodiny jenom koukáním na trailery. Jel jsem tam hlavně proto, abych se potkal s xxENDxxem, BugHerem a Scr00chym z videacesky.cz, které mimochodem pro Trailer Night vytvořily většinu titulků. I já jsem zvládl jedny udělat… kupodivu k tomu nejhoršímu filmu (Disaster movie).

Když jsme vešli do sálu, mohli jsme si sednou do připravených klasických lehátek (nekecám!) nebo do sedacích pytlů Wegett, ale přeci jenom jsme nebyli kovaní Biooko návštěvníci, takže jsme zvolili klasiku v podobě normálních sedaček, které dávali tušit, že nebudou jedny z nejpohodlnějších a myslím, že ke konci bych mohl dostat pětadvacet na holou a nic bych stejně necítil. Kino je po rekonstrukci.

Program začal o deset minut později proslovem pořadatelů (tým MovieZone) a už to jelo. Menší zklamání přišlo záhy, protože jsem zjistil, že ačkoliv kvalita videa a zvuku je v pořádku, obraz je dost temný a nevýrazný. Navíc se to sem tam začalo trhat, což vyřešil o přestávce mezi jednotlivými bloky restart počítače. Jestli to nebyl jenom můj dojem, tak se změnil i přehrávač a obraz se trošičku vyjasnil. V těchto přestávkách jsme si vyslechli zajímavé přednášky o historii trailerů + spoustu dalších zajímavostí a pro mě to byly rozhodně ty nejlepší části večera. Navíc to bylo kolikrát i dost zábavné, především Cival (tenhle nick jsem znal z kometářů na CSFD) dokázal přihodit nejeden vtipný komentář. Hlavně dokázal mluvit tak, že to zaujalo. Nebylo by od věci ho možná příští ročník udělat moderátorem večera se „sidekickem“ v červeném tričku. Ten nebyl špatný, jenom z něj nevyzařovala taková jistota jako z Civala.

Na konci ještě přibylo vyhlášení nejlepšího českého traileru podle hlasování na MovieZone a předání ceny přímo tvůrcům, s kterými se odehrál malý rozhovor. Vyhrál to Kuky se vrácí (pro mě překvapení jako prase, jojo, neznal jsem) a Pouta. To bylo super, zvlášť když se ptali vítězů na to, jak vzniká takový český trailer. Ony všechny ty přestávky s přednáškou byly výborné a jediná výtka, která mě napadá je ta, že asi v polovině se v jedné té přestávce dost ztlumil mikrofon, takže jsem víc slyšel hlučet lidi v baru kina, než přednášejícího. Naštěstí v další pauze už to bylo zase v pořádku. Taky se párkrát stalo, že ten, kdo mluvil do mikrofonu zapomněl, že ho musí držet u pusy a nemáchat s ním jako s ukazovátkem.

A když už vyčítám tyhle drobnosti, rád bych autorům poradil nebo spíše požádal, aby v každé pauze kromě přednášek o historii, stavbě, tvůrčím procesu trailerů vždy přidali i nějaké informace o následných trailerech co uvidíme. Třeba proč je vybrali a čím jsou zajímavé, protože jenom blok videí, které většina lidí stejně už viděla, není bez doprovodných informací zrovna to nejzáživnější. Tohle se v závěru napravilo třeba porovnáním fanouškovského traileru s oficiálním trailerem u filmu Shining (Osvícení)  Stanleyho Kubricka, moc moc zajímavé (podle mě má Kubrick v hlavě  trochu bordel aneb trailer na Mechanický pomeranč) nebo ukázkou starých kousků na Jamese Bonda či Batmana, což byl teda úder jako z děla, který publikum odměnilo smíchem.

Po skončení měla proběhnout afterparty přímo v baru kina, která sice proběhla, ale jaksi místo k sezení nebylo. Jak to dopadlo dál nevím, protože jsme zvedli kotvy a vyrazili po prázdné D1 mým bílým bleskem Peugeotem 306 diesel zpět do Jihlavy. 1. xxENDxx
  17:52 - 9. Kvě , 2010           

  pokračování:

  Zhruba v půl 12 promítání skončilo a přesunuli jsme se do foajé kina na následnou afterparty. Nicméně bar v předsálí byl nacpán k prasknutí, takže se u kelímkovýho pivka na stojáka řešilo, co dál… V tuhle chvíli nás opustil Ajvn s chotí a po pár minutách i Bughero s doprovodem. Asi ve 12 se skupinka přibližně 40 lidí vydala na tramvaj, vedena KarlemR. Cíl: Náměstí republiky a některá přilehláhospoda s dostatečnou kapacitou a neomezenou otvírací dobou. V první hospodě byly volný asi 4 místa, což bylo o trochu míň, než by bylo záhodno, tak jsme se přesunuli o pár metrů dál, kde ovšem zavírali ve 2. To nás rozhodit nedokázalo a servírka (dáma v letech) měla doslova srdeční příhodu, když se jí tam v půl 1 nahnalo do prázdný hospody 40 lidí. U pivíčka se začalo vesele debatovat o všem možném i nemožném, redakce MZ rozdala ceny za jejich TIPOVAČKU. Zhruba ve třičtvrtě na 2 nás vyhnali, tak jsme se přesunuli do hospody asi o 5 metrů vedle (kde měli nonstop a dokonce i dost místa). Tam se pilo a kecalo do brzských ranních hodin a kolem 5 ráno se to začalo rozcházet na autobusy a vlaky. Já dorazil domů asi v 7 ráno a vstával jsem asi v 5 odpoledne.

  Co se akce týká, menší nedostatky se našly a na dalším ročníku už by mohlo být vše v naprostém pořádku. Možná je to právě tahle home-made atmosféra, která tomu dodávala to kouzlo, takže jsem se celou dobu bavil dobře.

  Sečteno a podtrženo, parádní akce!


Warning: Undefined variable $user_ID in /data/web/virtuals/42073/virtual/www/wp-content/themes/dum-dum-ajvngou/comments.php on line 72