Jaký asi je nejlevnější mp3 přehrávač na CzechComputers.cz? No dobře… 2. nejlevnější s rozdílem 4 korun. Já si ho kupoval před rokem ještě za cca 700,-  a rovnou říkám, MP-114 splňuje to, co se čeká od mp3 přehrávače na jedničku. Za 400,- (+poštovné) jsem levnější nenašel, naopak, když jsem hledal po obchodech, z různých vitrín na mě koukali jenom zaprášené, podezdřelé a jiné očividně předražené značky, které názvem většinou připomínali jméno čínského hrdiny.

Ze všeho nejdříve je nutné vědět zásadní věc… Na co to MP-114 chcete? Já osobně nechápu na co je někomu mp4 přehrávač s displayem velikosti sušenky BeBe. Možná jsi KING na cestě do školy, kdy ukazuješ svým kámošům novej klip od 50centa, ale pro mě je to jenom zbytečnost. Můj požadavek byl jasný jako dělnická úderka. Nechtěl jsem „nejtenčí haj tech štýlo“ na trhu. Chtěl jsem poslouchat hudbu, mluvené slovo aniž bych musel vyměňovat baterie každou hodinu. Chtěl jsem ty 2GB, a věř mi, stačí to. Chtěl jsem přehrávač bez USB kabelu, protože není nic horšího, než ho pořád někde ztrácet a opětovně nacházet.

To všechno TEAC MP-114 splňuje. A za 400,- je to jako zadarmo.

Důležité údaje, které jsem hledal a ne vždy nalezl. Teac jede na AAA baterie (používám nabíjecí), vydrží kolem těch 10ti hodin, kabel není potřeba – USB se skrývá po víčkem (u nápisu TEAC) V balení jsou i sluchátka (to se třeba nikde nepíše). Kopírovavací rychlost z disku se pohybuje kolem 2000kbajtů/s. Ovládací menu je v češtině a procházení složek je jednoduché. Pokud přetáčíte song nebo nějakou delší mp3ku, po 6 minutách (toho souboru, ne času) se přetáčení zrychlí. Při vypnutí (i třeba díky prázdné baterii) si pamatuje, kde skončil.

Samozřejmě nemohu opomenout i zápory. Robustnost přehrávače je prostě daná. Design není zrovna věc, kterou byste se chlubili v okolí. Malý Joystick už je taky trochu out (ale ovládá se OK). Jak také vidíte na obrázku, sluchátka jsou tak blízko u zámku kláves (úplně vlevo), že je problém uzamknout klávesy. Navíc je zámek dost tuhý. To by asi být měl, ale ono těsné sousedství vám komplikuje manipulaci. Sluchátka mi zrovna taky úplně nejdéle nevydrželi, po půl roce začali zpívat píseň „Drnčíme“.

Tahle mašinka mi jede v průměru 4 hodiny denně (využívám hodně v práci) a nezklamala. Moje nadšení je ryzí. Předtím jsem si využíval značku SOLEDO, samozřejmě s kabelem a k dovršení tragédie – na nabíjení. Vydržela max. 4 hodiny, přetáčení se nikdy nezrychlilo (takže přetočit na 35 minutu rozhlasového pořadu bylo utrpení). Při vypnutí začal hrát zase od začátku. hrůza hrůza hrůza… a taky se mi rozpadl po půl roce. To by bylo hezké, kdyby se jednalo třeba o KSČM, ale u mp3 přehrávače za 1500,- těžko (před rokem).

Uvažujete o jednoduchém příjemném přehrávači? TEAC MP-114 je pro vás. 1. holyna
  21:14 - 12. Lis , 2008           

  A co třeba iPhone, all in one?….

 2. Ajvngou
  23:16 - 12. Lis , 2008           

  iPhone za 10000,- nebo mp3 prehravac za 400,- ?

 3. panprase
  10:08 - 13. Lis , 2008           

  No dobře, svého času jsem měl asi tak kolem třech tisíc Zen Micro od Creativu, moc pěkná mašinka… ale na iPhone nenechám dopustit…

 4. Ajvngou
  16:57 - 23. Bře , 2009           

  btw: firmware pro TEAC MP-114 bez FM tuneru zde: http://www.ajvngou.cz/?p=355


Warning: Undefined variable $user_ID in /data/web/virtuals/42073/virtual/www/wp-content/themes/dum-dum-ajvngou/comments.php on line 72