RSS čtečku nepoužívám, nějak jsem tomu nepřišel na chuť a raději si brouzdám po webu pěkně na své levné myšce. V poslední době se určité blogy jaksi spojily dohromady tím, že si majitelé těchto stránek začali psát navzájem komentáře, někteří si i vyměnili bannery a díky odkazům třeba ve jméně se postupně společně propojovali. Takhle jsem se díky RC4 dostal na Mr. Pierce, Sborez s Ládínkem zase na RC4 atd. Ne každý má ale na blogu banner, a proto se Sborez zřejmě rozhodl vytvořit agregátor blogů, který tuto skupinku spojuje. A zřejmě nezůstane pouze u ní…

Ze začátku jsem byl dost skeptický, nápad zajímavý (i když  asi ne úplně originální), nicméně od toho jsou tady přeci jenom různé RSS čtečky. Ovšem jak se čas sunul, vidím, že Sborez míří asi dál než jenom k pár RSS odkazů. Pomalu postupně rozšiřuje portfolio blogů o další a další přírůstky. Jelikož mě už otravuje neustále hledat odkazy, přidal jsem si dnes agregátor do lišty a sem tam vždycky mrknu, co kdo nového zase vyplodil.

Pár mušek bych tady taky viděl.

 • Zdá se mi zbytečné dávat na agregátor i cizojazyčně psané blogy. Nečtu je. Nezajímají mě.
 • Web je nějak pomalý. Jeden klik, několik sekund čekání.
 • Slogan „Čtěte kvalitní obsah“ neodpovídá realitě (je tam můj blog) .)

Jsem zvědav jak se ,Sborezi, popereš se vzhledem dál, až ti agregátor bude nakyne o další odkazy. Už ted musím skrolovat a není to zrovna pohodlné. A taky by se mohli aktivní nové články zobrazovat na boku alespoň, když už se blogy automaticky neskládají podle nejaktivnějšího. Jinak pokud jde o vzhled, líbí se mi. Jednoduché, čisté, elegantní.

Každopádně jsem se díky agregátoru blogů objevil další povedené kousky. Možná se to povede i vám. 1. Sborez
  23:41 - 8. Pro , 2010           

  Tak jsem se konečně dobral k tomu abych reagoval na tvůj příspěvek. Díky za zmínku.
  Agregátor prošel malou změnou.
  1. Už by se měl načítat rychleji. Každopádně, při frekvenci načítání RSS zdrojů po 30-ti minutách se občas trefíš do chvíle, kdy AB načítá, pak to může chvíli trvat. Třeba interval posunu, uvidíme.
  2. Cizojazyčné blogy jsem z hlavní stránky odsunul pod samostatnou záložku, pro někoho to může být zajímavé. Já tam občas zajdu, ale máš pravdu. Na hlavní straně zabíraly místo.
  3. Kvalitní obsah tam snad je. Dneska je těžké narazit na kvalitní blog, který není pouze jednoúčelně zaměřený. Zkouším tam dostat ty, u kterých se obsah mění. Každopádně, některé kategorie (IT/TECH, Recenze, WP, Grafika) mají vlastní záložku pod kterou jsou lehce dohledatelné.

  Další vývoj? Nevím. Bez nutnosti scrolování to nikdy nebude, pokud tam nebudu chtít mít jen pár blogů a to nechci.
  Na záložce „Recenze blogů“ postupně přibývají nové informace o zdrojích a objevil se v sidebaru i widget s posledními články z některých blogů.
  Bylo přidáno popup okno, které se při první návštěvě ten den otevře a zobrazí vybrané poslední články. Zadávám ručně, takže vybírám já co tam bude. Následně se otevře zase až den další.
  Pár nápadů ještě mám, teď se hlavně snažím oslovit všechny co tam jsou aby o tom dali vědět dalším. Narazil jsem na další partu blogerů, něco jako nás pár, kteří se čtou navzájem, tak snad někdo z nich dorazí i k nám a naopak.
  Chce to šířit.
  Jinak AB pomalu převyšuje návštěvnost mého blogu, což sice není žádný velký číslo, ale za těch pár týdnu je to super. Trochu mě to sere, ale co už. A pár lidí mi od tama už taky přišlo.


Warning: Undefined variable $user_ID in /data/web/virtuals/42073/virtual/www/wp-content/themes/dum-dum-ajvngou/comments.php on line 72