Naše firemní parkoviště oplývá spoustou míst k parkování. Ovšem před druhou hodinou odpolední se na parkovišti tísní ranní i odpolední směna zároveň, takže počet volných míst povážlivě klesá a klesá a klesá, až klesne na nulu a jakýkoli parkovací kousek by se dal vyvážit zlatem. Proto mě dost zprudí, když někteří Niki Laudové neváhají a klidně zaberou rovnou dvě místa. Nedávno to došlo tak daleko, že to jeden ničema postavil rovnou DOPROSTŘED uličky, kde normálně projíždějí auta. Udělal jsem si rychlou fotodokumentaci, která auta mě konkrétně serou.

Abyste to pochopili. Ostrůvek na fotce je ideálně pro tři auta (viz „návod“ úplně dole). Moje Nemesis (v záři odpoledního slunéčka) – Peugeot 406 – nikdy nedokáže zastavit buď na středu ostrůvku, nebo po stranách. Vždy jenom tak, aby zabral dvě místa. Za ním je vidět druhý ostrůvek, kde jsou ty dvě auta srovnaná správně, takže ještě jedno se v klidu vejde. P406 je ovšem kokot a takhle už mě přes rok trápí:

Zřejmě odkoukáno od svého vzoru nahoře. Honda Civic už ani nedokáže objet parkoviště, takže jak přijede, tak to tam píchne ve stylu „uf, to jsem ráda, že jsem vůbec dojela do práce“. Ten Passat vlevo je můj a už jsem tam tak stál:

Vždy nechá před sebou tolik místa, že když je někdy opravdu těsno, zoufalí řidiči zaparkují auto mezi. A to tak, že prostě kolmo do poloviny najedou na trávník.


Dva mistři. Tady se dá jakžtakž mluvit o štěstí, že na obou stranách je tolik místa, že se dá aspoň najet na trávník.

Opět Honda Civic a neznámý stříbrný Opel. Nevím, v jakém pořadí přijeli, nicméně ten druhý test inteligentního parkování nesplnil:

Pro tyhle bambuláky jsem si připravil a vytiskl malý návod, který již brzy najdou za svými stěrači:

A nakonec rychlovka z našeho super hyper shopping centra CITY PARK Jihlava:

Internet je plný podobných, ba mazanějších parkovačů, ale já se potřeboval spravedlivě rozhořčit nad těmahle. Pro studium dalšího materiálu doporučuju hledat ZDE, ZDE a ZDE.  1. Lenka Straková
    21:13 - 4. Říj , 2013           

    Ještě že tam nepracuju…:)

  2. viki
    15:22 - 3. Pro , 2014           

    ..A PAK, ŽE VŠICHNI JSME ČLOVĚK MOUDRÝ 😉


Warning: Undefined variable $user_ID in /data/web/virtuals/42073/virtual/www/wp-content/themes/dum-dum-ajvngou/comments.php on line 72